facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Правозахисники допомагають військовослужбовцю отримати через суд гарантовані державою виплати

Дата публікації: 06.04.2020

У військовій частині захиснику України відмовилися виплачувати компенсацію за невикористані дні додаткової відпустки, а також підйомну допомогу в розмірі місячного грошового забезпечення у зв`язку із переїздом до іншого населеного пункту, призначення на військову посаду. У правомірності таких дій учасник бойових дій сумнівався, тому звернувся до Чугуївського офісу Мережі правового розвитку по безоплатну правову допомогу*.

Перевіривши матеріали, надані військовослужбовцем, адвокат Роман Лихачов з’ясував, що з 2014 по 2019 рік чоловік проходив службу в Збройних Силах України у складі військової частини. Під час звільнення з військової частини з ним не провели розрахунки, а саме не виплатили компенсацію за невикористані дні додаткової відпустки та підйомну допомогу у зв`язку із переїздом до іншого населеного пункту.

Адвокат коментує:

– Справа має ознаки типової і повинна розглядатися у провадженні, яке встановлено ст. ст. 290, 291 Кодексу адміністративного судочинства (КАС) України. У рішенні Верховного Суду від 16.05.2019 по справі №620/4218/18, залишеним без змін за наслідками перегляду Великою Палатою Верховного Суду 21.08.2019) зазначається, що справа має ознаки типової, якщо звернення до суду було здійснено особами, звільненими з військової служби, які мають статус учасника бойових дій, яким було відмовлено у виплаті грошової компенсації під час звільнення за невикористані календарні дні додаткової відпустки, передбаченої п. 12 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в період визначений підпунктами 17-18 ст. 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Адвокат проконсультував учасника бойових дій та, посилаючись на практику Верховного Суду з аналогічного спору, склав адміністративний позов до Харківського окружного адміністративного суду про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії, тобто виплатити чоловіку всі належні йому кошти.

Наразі адміністративний позов подано до суду. Правники та захисник України чекають на справедливе рішення, що відповідатиме вищевказаній зразковій справі Верховного Суду, яка у відповідності до ст. 291 КАС України повинна бути врахована судом.

Водночас на прикладі цієї справи адвокат закликає військовослужбовців бути наполегливими у захисті своїх прав, оспорювати протиправність обмежень у виплатах при звільненні.

Посилання на Єдиний державний реєстр судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/87470761

*Чугуївська правозахисна група надає правову допомогу учасникам бойових дій в рамках проекту «Співпраця військових та громади».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×