facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Про аліменти колишнє подружжя домовилося мирно

Дата публікації: 03.07.2018

Автор: Херсонська обласна організація Комітету виборців України

До  Виноградівської філії Херсонського офісу Мережі правового розвитку  жительку села Тарасівка Олешківського району привели зміни у законодавстві щодо несплати аліментів. І водночас – бажання вирішити проблемне питання мирним шляхом.

Пані Тамара* розповіла, що з екс-чоловіком розлучилася майже 6 років тому. ЇЇ колишній сплачував аліменти справно, але не в повній сумі. Решту він за обоюдною домовленістю виплачував посезонно, тому ніяких претензій до нього у жінки не було. Однак протягом цих років поступово накопичилися борги, про що надійшло письмове повідомлення. За словами Тамари, сума боргів – захмарна. Вона ж не бажала нічого поганого своєму колишньому, тому прийшла дізнатися, чим можуть загрожувати чоловіку такі борги, і чи може вона чимось зарадити у ситуації, що склалася.

Юристка Виноградівського офісу при  Херсонській обласній організації Комітету виборців України Наталія Коваленко пояснила, що за новим законодавством, якщо борг з оплати аліментів перевищив суму платежів за 6 місяців, неплатнику загрожує:

  • заборона на виїзд за кордон;
  • заборона на використання зброї (в тому числі і пневматичної);
  • заборона на полювання;
  • заборона на водіння авто (виняток передбачено для військових під час мобілізації та учасників АТО, якщо це є для них способом заробітку або ж авто використовується у зв’язку з інвалідністю);
  • призначення двох місяців соцробіт (оплата на погашення заборгованості, під виняток потрапляють інваліди, вагітні, жінки старше 55 років і чоловіки старше 60 років.)

Зібравши всі матеріали справи, юристка допомогла жінці написати заяву в районне управління юстиції з проханням зняти з її колишнього чоловіка заборгованість за несплату аліментів. Заяву задовольнили в повному обсязі, заборгованість зняли.

Так завдяки вчасній безоплатній правовій допомозі колишнє подружжя зберегло хороші стосунки, а екс-чоловік уник можливої матеріальної та моральної шкоди.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×