facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Про більш жорсткі штрафи за водіння напідпитку порушник дізнається… від власної матері

Дата публікації: 03.08.2020

Якщо недбалий водій не йде по правову допомогу – то вона сама прийде до нього. Саме так сталося у випадку з практики юристів Вижницького Офісу Мережі правового розвитку. Примусити водія-порушника стати законослухняним і просвітити його щодо можливих наслідків водіння напідпитку вирішила його мати.  

Мешканка смт. Берегомет Чернівецької області пані Василина звернулася до Офісу при Чернівецькій обласній громадській організації Комітету виборців України з доволі нетиповим запитом. Розповіла, що у її сина є автомобіль. У червні цього року трапився неприємний випадок: працівники Національної поліції зупинили хлопця  в нетверезому стані, і йому довелося сплатити чималий штраф. Мати сильно хвилювалася, щоб такого більше не повторилося, і вирішила провести з сином «виховну» бесіду, але не просто пожурити його, а навести вагомі аргументи.

Тож, аби заручитися правовими знаннями, звернулася до Офісу з проханням надати їй консультацію щодо того, які штрафи діють на даний час за керування автівкою у нетверезому стані. Щоб потім пояснити синові, яка саме відповідальність чекає на нього за порушення закону.

Юристка Офісу Валентина Ткач роз’яснила, що з 1 липня в Україні діють більш жорсткі, на відміну від попередніх, покарання за водіння автомобіля в нетверезому стані.
На порушників чекає кримінальна відповідальність, а також збільшено штрафи.
Штраф за водіння у стані алкогольного сп’яніння зріс із 10,2 тис гривень до 17-34 тис грн. Якщо водія спіймають повторно, то сума штрафу складає 51 тис грн. Крім збільшених штрафів, нововведення передбачають позбавлення водійського посвідчення на термін до 3 років.
За ДТП у стані сп’яніння з постраждалими зараз передбачено покарання у вигляді штрафу в розмірі 3400-8500 грн з позбавленням права керування транспортними засобами до трьох років або без такого. Від 1 липня штраф збільшено до 51-85 тис грн.
Крім цього, на водіїв-порушників чекає позбавлення права керувати транспортними засобами до трьох років без альтернативи.

Кримінальна відповідальність вводиться за:
1. Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
2. Передавання керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;
3. Відмову водія від проходження медичного огляду на стан сп’яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;
4. Вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участі алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі.
Вислухавши пояснення юристки, пані Василина подякувала і зазначила, що тепер відчуває себе більш упевнено і сподівається, що отримана інформація допоможе їй «достукатися» до сина і переконати його більше ніколи не сідати за кермо нетверезим: не наражати себе на матеріальні збитки, і тим більше – на небезпеку життю.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×