facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Про Михайлика не дбав – позбавили батьківських прав

Дата публікації: 21.02.2017

Як повідомляє портал “Правовий простір”, на початку 2017 року до Чугуївського Офісу Мережі правового розвитку ГО «Чугуївська правозахисна група» звернулася Валерія Миколаївна* – з правовим питанням щодо позбавлення батьківських прав свого колишнього зятя та стягнення з нього аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

Валерія Миколаївна розповіла, що з 2000 року вона перебувала у шлюбі з чоловіком, донька якого в тому ж році народила сина Михайлика*. Проте горе-батько одразу самоусунувся від виховання та утримання новонародженого, оскільки на той момент вже перебував у зареєстрованому шлюбі з іншою жінкою, з якою також мав спільних дітей.

Михайлика ростили разом мати та дід з бабцею. Після смерті чоловіка Валерія Миколаївна ще більше прив’язалася до внука, тим більше, що малий мав тяжку хронічну хворобу і потребував додаткової допомоги та піклування.

У 2016 році доля нанесла черговий удар – померла мати Михайлика і той, за живого батька, фактично опинився сиротою. Його опіку та виховання повністю взяла на себе Валерія Миколаївна. А батько абсолютно не цікавився дитиною, не дбав про здоров’я сина, про його фізичний, моральний та духовний розвиток, не відвідував ані вдома, ані в школі, матеріальної допомоги на утримання не надавав.

За таких обставин, з метою захисту інтересів внука, Валерія Миколаївна наважилася на позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини зі свого колишнього зятя. Юристи ЧПГ підготували відповідну позовну заяву до суду.

Дослідивши матеріали справи та надані докази, суд визнав позов як такий, що підлягає задоволенню: горе-батька позбавлено батьківських прав та стягнено з нього аліменти на утримання неповнолітнього Михайлика.

* Імена змінено з етичних міркувань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×