facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Проблема з виплатами ВПО тривала 5 місяців — а вирішилася за 2 тижні

Дата публікації: 10.04.2023

Усі заборговані державою кошти переселенка отримала завдяки юристам ГО «Черкаський правозахисний центр». Для цього знадобилися правова консультація, письмове звернення до відомства і фаховий підхід до знання ситуації з виплатами.

Пані Мар’яна* — вимушена переселенка, сама виховує сина. Оформивши на новому місці проживання статус ВПО, з квітня 2022 року жінка отримувала допомогу на проживання на себе та дитину. Все було добре, допоки в листопаді 2022-го виплати за соціальну допомогу на проживання не перестали надходити на її рахунок.  

Звернення до місцевого управління соціального захисту, за словами пані Мар’яни, результатів не дали: співробітники департаменту чітко нічого роз’яснити не могли. Мовляв, усе добре, просто в бюджеті наразі немає коштів на ці виплати: тому чекайте. Минав місяць-два-три, однак ситуація не змінювалася.
Тож, у березні 2023 року жінка звернулася по правову допомогу до Черкаського правозахисного центру.

  • В інтересах клієнтки ми підготували та направили електронний запит до управління соціального захисту щодо надання інформації стосовно причин виплат, — пояснила юристка організації Марина Куприкова. — Виявилося, що за весь цей час дані про пані Мар’яну та її дитину так і не було перенесено до нової системи.
Марина Куприкова, юристка ГО«Черкаський правозахисний центр». 

Коментуючи ситуацію, що склалася, юристка зазначила, що постановою Кабінету Міністрів України №332 від 20.03.2022 року визначено механізм надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Така допомога надається ВПО щомісячно з місяця звернення  на кожну внутрішньо переміщену особу: 3000 грн — для осіб з інвалідністю та дітей, 2000 грн — для інших осіб. Допомогу виплачують за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням.

  • Однак внаслідок переходу управлінь соцзахисту на нову Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС) виникли масові затримки у виплатах, які носили суто технічний характер і вирішувалися «в ручному режимі» при особистому зверненні до управління, — роз’яснила Марина Куприкова.

Зрештою письмове звернення «подіяло» доволі швидко: вже  протягом двох тижнів пані Мар’яна отримала виплати на себе та дитину за весь термін заборгованості.

* Ім’я змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено в рамках Ініціативи регіональних координаторів. Ініціатива релізується за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) та Мережі правового розвитку.

Будьте в курсі кожної новини та події підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×