facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Продала – та передумала: чугуєвець відстояв право на придбану частину будинку

Дата публікації: 02.01.2019

Автор: Чугуївська правозахисна група

Чоловік купив частину будинку і домовився з продавчинею, що та тимчасово поживе у проданій частині дому, доки не знайде собі житло. Однак жінка передумала і почала «давати задніх» укладеному договору купівлі-продажу. Щоб відновити справедливість, покупцеві довелося пройти через дві судові інстанції за допомоги юристів Чугуївського Офісу Мережі правового розвитку.

У березні 2018 року до офісу Громадського центру правосуддя*, сформованого на базі офісу Мережі правового розвитку при Чугуївській правозахисній групі, яка є членом Реформаторської коаліції Чугуївщини, звернувся пан Богдан**, мешканець селища Клугіно-Башкирівка Чугуївського району Харківської області.
Варто зазначити, що клієнт звернувся до Офісу у вкрай пригніченому стані. Адвокат Офісу Олексій Кремльов вислухав його і вивчив справу, суть якої полягала у наступному: чугуївцю запропонували придбати частину житлового будинку за 8000 доларів США. Пропозиція надійшла від жінки, яка через матеріальні труднощі не мала можливості виїхати з цього помешкання одразу після його продажу. За цих обставин сторони узгодили, що продавець матиме можливість тимчасово проживати у проданій частині будинку, доки не знайде собі житло. На цій домовленості вони уклали договір  купівлі-продажу частини житлового будинку, а жінка продовжила проживати у приміщенні. Однак, не зважаючи на всі домовленості між сторонами, вона без попередження звернулася до суду з вимогою визнати частково недійсним договір купівлі-продажу та визнати право власності на 3/10 часток житлового будинку за нею.

Адвокат підготував відзив на позовну заяву жінки, яка продала йому частину дому. Також Олексій Кремльов представив інтереси покупця у суді.

На початку жовтня 2018 року Чугуївський міський суд Харківської області задовольнив своїм рішенням*** вимоги жінки-продавця.  Після такого рішення пан Богдан втратив надію на справедливість, але адвокат наполягав на складанні апеляційної скарги на рішення суду, оскільки вбачав порушення законодавства, що мало місце під час винесення рішення.

Нарешті 1 грудня 2018 року Харківський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу пана Богдана та скасував*** необґрунтоване рішення першої інстанції. Тепер чугуєвець повної мірою має право користуватися придбаним майном.

*Громадський центр правосуддя на Харківщині розташований за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Музейна, 16а.  Він був створений для полегшення доступу людей до правосуддя, адміністративних та соціальних послуг, послуг з надання правової допомоги й альтернативного вирішення  спорів. Центр й надалі продовжує надавати допомогу у створені програми громадської просвіти та підвищені обізнаності громадян щодо прав, правової допомоги, функціонування судової системи та сектору юстиції.
Проект «Перший громадський центр правосуддя на Харківщині» впроваджується за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Програма «Нове правосуддя».

**Ім’я змінено з етичних міркувань.

***Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень

http://reyestr.court.gov.ua/Review/77164596

http://reyestr.court.gov.ua/Review/77780523

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×