facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Професійно і мирно: юристи допомогли виховательці вирішити багаторічний конфлікт

Дата публікації: 07.10.2020

Автор: Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Історія з практики юристів Чернігівського Громадського центру правосуддя є водночас і успішною, і нетиповою. Зокрема через те, що в результаті юридично проблема не вирішилася. Так буває, говорять юристи Центру, що діє при Чернігівському офісі Мережі правового розвитку, однак без їхньої підтримки і фахового підходу справа не мала б щасливого кінця і відповідно – позитивного впливу на долю людини.

Вже рік, як у Чернігівській області діє Громадський центр правосуддя (ГЦП). Він є просторовим майданчиком, де представники судової влади, органів виконавчої влади (поліція, юстиція, центри БВПД), органи місцевого самоврядування та громадськість об’єднують свої зусилля та ресурси для вирішення актуальних правових проблем на рівні громад. Центр діє у Чернігові на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини», а в містечку Ічня, при Ічнянському районному суді Чернігівської області, працює філія Центру.
Саме до Ічнянського офісу ГЦП звернулася пані Тетяна, мешканка однієї з невеликих громад Чернігівської області, коли не змогла самотужки вирішити ситуацію, що тривала вже майже 3 роки.

У 2017 році жінку звільнили з роботи, з посади виховательки дитячого садочка. Причиною стали неприязні відносини з завідувачкою. Пані Тетяна була переконана: її дискримінували, адже одразу взяли на її місце іншу жінку, яка мала нижчу кваліфікацію, аніж Тетяна.
Довгих три роки звільнена вихователька шукала захисту в судах, але в липні 2020 року Верховний суд України скасував всі рішення судів, вважаючи, що права Тетяни при звільненні порушені не були. Втративши надію, вона звернулася до ГЦП за консультацією – просила допомогти відновити справедливість.
Юристи Громадського центру правосуддя Богдан Карапиш та Наталія Кулікова взялися за справу, вивчивши всі її обставини та залучивши до обговорення експертів.

  • Оскільки проблема тривала роками, її вирішення було майже неможливим через тривалий конфлікт з керівництвом дитсадка. При цьому жінка мала високу кваліфікацію та продуктивність праці. Після тривалих консультацій з експертами з питань трудових правовідносин ми прийняли рішення подати позовну заяву про визнання відмови у прийнятті на роботу протиправною та стягнення коштів за невчасно проведений розрахунок, – пояснює Наталія Кулікова.

Таким чином жінка знову вимушена була звернутись до суду, відстоюючи свої права. Водночас про те, що справу супроводжує Громадський центр правосуддя, дізналася селищна рада населеного пункту, де мешкала пані Тетяна. Сільрада запропонувала вирішити справу мирно: жінку запросили подати документи на посаду інспектора з контролю якості освіти у дитячих садках у Відділі освіти та культури селищної ради. Таким чином завдяки експертності працівників та авторитету Громадського центру правосуддя на Чернігівщині багаторічний конфлікт був вирішений. В результаті несправедливо звільнена вихователька отримала роботу за своїм фахом і професійним рівнем.

P.S. Діяльність ГЦП відбувається за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×