facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Районна рада переймає досвід Хмільницького Центру

Дата публікації: 26.11.2013

Як повідомляє портал “Правовий простір”, у місті Хмільнику Центр правової інформації і консультацій, створений громадською організацією «Право», відпрацьовує модель надання первинної безоплатної допомоги у кожній сільській громаді.

Закон України «Про безоплатну правову допомогу» зобов’язав органи місцевого самоврядування забезпечувати населення первинною правовою допомогою. Але хто саме забезпечуватиме? У органів влади в сільських громадах Хмільницького району відсутні як фінансові ресурси, так і досвід надання первинної правової допомоги. Відчувається також брак кадрів – у громадах практично немає юристів, які б могли проконсультувати громадянина. Тому доцільно створити механізм забезпечення населення первинною правовою допомогою на рівні району – тобто Хмільницькою районною радою. Одним з ініціаторів і помічників місцевої влади в цьому питанні став Центр правової інформації та консультацій. Адже громадська організація «Право», яка створила Центр має багаторічний досвід правозахисної роботи, реалізує проект «Безоплатна правова допомога – в кожну сільську громаду».

Питання, яке виникло в першу чергу – як саме надавати безоплатну правову допомогу? Є декілька варіантів. Перший – створення комунальної установи, як це зробили в Одесі. Другий – залучення недержавних організацій до надання безоплатної первинної правової допомоги через проведення відкритого конкурсу.

dor01
Фото Володимира Кащеєва
Робоча група проекту (зліва на право): Ольга Брига – експерт громадської ради при Вінницькій облдержадміністрації, Михайло Бардин – експерт громадської ради при Вінницькій облдержадміністрації, Валерій Нечипорук – Хмільницька районна рада, Микола Кондель – Хмільницьке міськрайонне управління юстиції, Ігор Павлюк – Хмільницька райдержадміністрація.

За обрання моделі надання первинної правової допомоги взялася постійна комісія Хмільницької районної ради з питань зміцнення законності, правопорядку, регулювання комунальної власності, що засідала у жовтні цього року. Приємно, що в її роботі взяли участь експерти громадської ради при Вінницькій обласній державній адміністрації Михайло Бардин та Ольга Брига, координатор Центру правової інформації та консультацій Віталій Дорох, а також представники управлінь райдержадміністрації, управління юстиції та засобів масової інформації.

У результаті засідання комісія обрала другий варіант, надання правової допомоги сільському населенню через організацію, залучену за відкритим конкурсом. Для цього потрібно внести відповідні зміни до Єдиної комплексної Правоохоронної програми Хмільницького району на 2010-2014 роки.

Депутати доручили робочій групі, до якої увійшли юристи Центру та представники громадськості, розробити відповідні проекти нормативно-правових документів.

Протягом листопада робоча група працювала над цим. І підготувала проект рішення Хмільницької районної ради про внесення змін до Єдиної комплексної Правоохоронної програми Хмільницького району на 2010-2014 роки та проект Положення про проведення конкурсу із залучення суб’єктів приватного права до надання безоплатної правової допомоги в Хмільницькому районі. На черговій сесії Хмільницької районної ради, яка,орієнтовно, відбудеться 26 грудня пройде їх розгляд і затвердження.

dor02
Фото Володимира Кащеєва
Координатор Центру правової інформації та консультації Віталій Дорох презентує напрацювання в межах проекту членам депутатської комісії Хмільницької районної ради.

Якщо ці проекти будуть прийняті, то з нового року кожна сільська громада Хмільницького району отримає доступ до безоплатної первинної правової допомоги. І забезпечуватиме її організація, що виграє відкритий конкурс. Наразі, члени робочої групи беруть участь у засіданнях постійної комісії Хмільницької районної ради з питань бюджету, економічного розвитку, роботи промисловості, транспорту, щоб відпрацювати усі питання по підготовлених проектах документів та забезпечити їх підтримку з боку депутатів під час сесії районної ради.

Тим часом Центр правової інформації і консультацій готується до майбутнього змагання у відкритому конкурсі. Формалізує свою роботу, затвердив власне Положення про Центр правової інформації і консультацій, який діє на базі громадської організації «Право».

Довідка:
у Хмільницькому районі зараз реалізується проект «Безоплатна правова допомога – в кожну сільську громаду», спрямований на створення передумов для організації надання первинної безоплатної правової допомоги населенню в сільських громадах. Проект впроваджується громадською організацією «Право», в партнерстві з Хмільницькою райдержадміністрацією, Хмільницькою районною радою, Хмільницьким міськрайонним управлінням юстиції та Хмільницькою районною бібліотекою для дорослих, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×