facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Ранній та законний: 16-річна наречена отримала право на шлюб

Дата публікації: 05.06.2020

Автор: Чернівецька обласна громадська організація Комітету виборців України

Оксана, жителька села Карапчів Вижницького району звернулася до  звернулася до Вижницького офісу Мережі правового розвитку при при Чернівецькій обласній громадській організації Комітету виборців України з делікатною проблемою…

Дівчина розповіла, що їй 16 років, і вона бажає вступити у шлюб з коханим чоловіком, від якого вагітна. Чоловік – повнолітній. Її запитання було наступним: чи може пара укласти шлюб за подібних обставин? Адже наречена не досягла шлюбного віку, який в Україні встановлено з 18-ти років. Якщо це можливо, то як саме слід діяти?
Юристка Валентина Ткач уважно вислухала клієнтку та роз’яснила дівчині її права.

Зокрема зазначила, що, як вбачається зі статті 22 Сімейного кодексу (СК) України, шлюбний вік для чоловіків та жінок дійсно встановлюється у 18 років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу. Відповідно до вимог ч. 1ст. 4 СК України, у випадках, передбачених частиною другою статті 23 СК України, сім’ю може створити особа, яка не досягла шлюбного віку. Частиною 2 статті 23 Сімейного кодексу України встановлено, що за заявою особи, яка досягла 14-ти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб.

Таким чином, вам, Оксано, необхідно для початку звернутися з заявою до суду про надання права на шлюб. Оскільки укладання шлюбу відповідає вашим інтересам, заява буде задоволена судом. Реєстрація шлюбу відбудеться у 16 років. Після того, як рішення вступить у законну силу, вам слід буде надати його з іншими документами, необхідними для реєстрації шлюбу, у відділ реєстрації актів цивільного стану, – пояснила алгоритм правових дій юристка, і також допомогла скласти заяву до суду.

Дівчина скористалася порадами, і невдовзі питання було вирішено через суд на її користь: Оксана побралася зі своїм коханим, і їхня дитина народиться у зареєстрованому законному шлюбі.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×