facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Жінка з інвалідністю отримала законну частину успадкованого житла

Дата публікації: 20.12.2016

Родина вважається однією з найбільших цінностей у житті людини, але буває так, що навіть найрідніші люди не можуть знайти порозуміння і змушені вирішувати свої суперечки через суд.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, дві сестри отримали спадщину по смерті дідуся – будинок у місті. Одна із них, Ольга, постійно проживала в ньому з громадянським чоловіком і дитиною, через що претендувала на одноосібне його використання. Друга, Ірина, інвалід дитинства 3 групи, не створила сім’ї і якийсь час проживала в гуртожитку. Спочатку по смерті дідуся обидві сестри проживали в будинку спільно. Однак через 6 місяців Ольга відмовила Ірині в проживанні в цьому будинку,пославшись на те, що вона доглядала дідуся до його смерті і має повне право на увесь будинок.

Ірина звернулась до юристів Подільського Офісу Мережі правового розвитку при Подільському центрі прав людини, які допомогли їй звернутися до суду про визнання її права на ½ будинку, що є її спадщиною по померлому дідусеві. Рішенням суду кожна з сестер отримала половину дідусевого будинку у спільну часткову власність.

Однак Ірина стала власницею тільки на папері, сестра і далі не пускала її до будинку. Після втручання дільничного міліціонера, депутата міської ради та за участі юристів Подільського центру прав людини було визначено порядок користування спільним будинком і визначено одну кімнату в користування Ірини. Надалі було надано допомогу в облаштуванні окремого входу, системи автономного опалення, окремого вводу електропостачання. З допомогою юристів і волонтерів Подільського центру прав людини побутове життя Ірини налагодилось.

Коментує Михайло Бардин, голова правління ПЦПЛ:

«Емоції і непорозуміння між рідними людьми також можуть бути причиною порушення прав людини. В такому випадку звернення до правозахисних організацій є найефективнішим шляхом для захисту своїх прав. Особливо, коли порушуються права осіб з інвалідністю, яким важко захистити себе самим».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×