facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Родина померлого ветерана АТО отримала грошову допомогу

Дата публікації: 19.03.2020

Автор: Громадська платформа

Вдові померлого ветерана АТО відмовили у виплаті одноразової грошової допомоги. Аргументували тим, що її чоловік помер хоча й від захворювання, яке отримав, захищаючи Батьківщину, але вже після закінчення військової служби. Так відмову жінка вважала несправедливою, відтак звернулася за роз’ясненнями до Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку.

  • Відмовляючи жінці в отриманні одноразової грошової допомоги, комісія з розгляду питань, пов’язаних із призначенням та виплатою такої пільги, не взяла до уваги той факт, що причиною смерті стало захворювання, набуте саме під час проходження служби, – пояснив юрист, керівник Офісу при громадській організації «Громадська платформа» Сергій Кошель.   

Він уточнив, що Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» не встановлює обмеження щодо виплати такої допомоги для лише для осіб, які проходять військову службу.
Правник пояснив вдові захисника України порядок виплати одноразової грошової допомоги рекомендував звернутися до суду.
У позовній заяві, яку склав юрист, було зазначено, що держава надає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) родинам загиблих військових у розмірі 750 прожиткових мінімумів. Однак якщо учасник бойових дій помирав після звільнення зі служби внаслідок поранення або захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків служби і вже не має статусу військовослужбовця, його родина не могла отримати допомоги.
Законопроект № 6268 «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціального захисту військовослужбовців», який пропонував встановлювати виплату одноразової грошової допомоги членам сімей померлих військовослужбовців, смерть яких настала після звільнення зі служби, в разі якщо смерть настала протягом 3-х місяців після звільнення з військової служби.
Також Законом встановлено право на отримання одноразової грошової допомоги особам, яким було встановлено інвалідність або часткову втрату працездатності внаслідок поранення, захворювання, отриманого під час виконання обов’язків військової служби, але не пізніше, ніж через три місяці після звільнення з військової служби. Закон було прийнято 06.09.2018, чинності він набрав 13.10.2018.

В результаті суд присудив виплатити одноразову грошову допомогу родині померлого учасника бойових дій.

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×