facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Селянське господарство захистило право на постійне користування землею

Дата публікації: 12.12.2018

Автор: Чугуївська правозахисна група

Понад 12 років селянське господарство з Харківщини не мало права на користування земельною ділянкою. Причиною цього були недоліки законодавчого регулювання майнових прав. Захистити в суді право користатися землею людям допомогли у Чугуївському офісі Мережі правового розвитку.

У липні 2018 року до офісу Громадського центру правосуддя, сформованого на базі офісу Мережі правового розвитку при Чугуївській правозахисній групі, звернулося селянське господарство, розташоване у селі Павлівка Богодухівського району  Харківської області.
Про центр люди дізналися з мережі Інтернет і поквапилися отримати безоплатну правову допомогу в нелегкому для них питанні.
Під час консультації, яку надала юристка Офісу, адвокатеса  Світлана Кужелєва, голова селянського господарства розповів, що з 1996 року вони користуються земельною ділянкою площею 32.73 га для ведення свої діяльності, але через недоліки законодавчого регулювання майнових прав на час отримання землі наразі не можуть користуватися нею правомірно, адже зареєструвати тепер право користування можливості не мають.

Вивчивши документи, які надав голова селянського господарства, юристка запропонувала звернутися до Господарського суду Харківської області, аби визнати за членами господарства право постійного користування земельною ділянкою, а відтак – мати можливість законно користуватися нею. Світлана Кужелєва також надала клієнтам супровід у суді.

  • Поточний Земельний кодекс України (ЗКУ), прийнятий в 2002 році, на відміну від ЗКУ, який діяв на час заснування відповідача, передбачає виникнення і існування права постійного (безстрокового) користування земельною ділянкою виключно у суб’єктів, зазначених у ч.2 ст. 92 ЗКУ, до яких ані відповідач, ані колишній голова господарства не входять. Однак право постійного користування земельною ділянкою, яке виникло до 2002 року у суб’єктів, не зазначених у ст. 92 ЗКУ, не припинилося внаслідок вступу в дію зазначених норм ЗКУ, а продовжує існувати без обмеження у часі. Таким чином, право постійного користування земельною ділянкою у селянського господарства існує до цього часу? – коментуэ адвокатеса.

Наприкінці листопада 2018 року Господарський суд Харківської області виніс рішення**, яким повністю задовольнив позовні вимоги селянського господарства.

Після того, як рішення набере законної сили, селяни зможуть зареєструвати свої права на землю і користуватися нею  по праву.

**Фотокопія частини рішення суду. Фото надано Чугуївською правозахисною групою.

** Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/77294487

P.S. Громадський центр правосуддя був створений у рамках проекту «Перший громадський центр правосуддя на Харківщині», який впроваджується Чугуївським офісом Мережі правового розвитку при Чугуївській правозахисній групі за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Програма «Нове правосуддя».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×