facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Шахраї «продали» квартиру разом із родиною

Дата публікації: 30.04.2018

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку

Проживши у квартирі понад 30 років, жителька Херсона дізналася, що житло вже 2 роки як продане. Вивести на чисту воду «авторів» шахрайської оборудки допомогли юристи Херсонського офісу Мережі правового розвитку.

До Центру з надання безоплатної правової допомоги при ІРЦ «Правовий Простір» звернулася Жанна Савенко*. Пояснила, що вже понад 30 років живе в одній і тій самій квартирі на вулиці Горького. Раніше жила з мамою, Аллою Бородянець*, та мама померла в 2015 році, і тепер Жанна живе одна.

У листопаді 2017 року пані Савенко випадково дізналася, що  вона виписана із зазначеної квартири, а право власності на житло зареєстровано за сторонньою особою, таким собі К. Шуляєвим*.
Такий поворот подій спантеличив жінку, оскільки, хто такий цей Шуляєв, вона не знала. Та й злякалася, що залишиться без квартири. Розібратися у складній ситуації попросила юристів ІРЦ «Правовий Простір».
Правники офісу підготували відповідні запити, на підставі яких встановили хід подій.  Виявляється, у жовтні 2016 року був укладений договір купівлі-продажу квартири між такими собі громадянами В. Івановим та К. Шуляєвим. У документі в якості підстави набуття права власності на квартиру за продавцем Івановим (де, власне, мешкає і зареєстрована Жанна Савенко) був зазначений біржовий договір від 1999 р., начебто зареєстрований у Бюро технічної інвентаризації (БТІ) м. Херсона.
Однак, коли юристи звернулися до БТІ, з’ясувалося, що такий договір ніколи не реєструвався, а технічна документація на квартиру відсутня взагалі, тобто інвентаризація квартири ніколи не проводилася.

  • Враховуючи, що квартира завжди була державною (тобто неприватизованою), ні заявниця, ні її мати за своє життя ніколи не зверталися із заявою щодо приватизації житла. Відповідно, не могли квартиру нікому продати або переоформити іншим шляхом. Факт відсутності технічної документації на квартиру об’єктивно підтверджує це. Враховуючи вищевикладене, біржовий договір, про який йдеться у договорі купівлі-продажу, є підробленим, – пояснює юрист Костянтин Капошилін.

Зважаючи на те, що у діях Іванова та Шуляєва можливий склад злочину, передбачений статтями 190 (шахрайство) та 358 (підробка документів) КК України, юристи Центру підготували заяву до Корабельного відділу поліції ГУ НП України в Херсонській області. За результатами розгляду заяви було відкрито кримінальне провадження, витребувані відповідні документи від нотаріуса та Бюро технічної інвентаризації. Обидві сторони договору – Іванова та Шуляєва – викликали на допит.  Однак поки що знайти цих осіб поліції не вдалося.
Втім, тепер пані Савенко розуміє ситуацію, в якій опинилася, і знає, як із неї вийти за допомоги юристів.
Водночас співробітники офісу й надалі обіцяють стежити за цією справою, аби досягти остаточного успіху:  поновити права жінки на житло та притягти винних осіб до кримінальної відповідальності.

*Прізвища змінено з етичних міркувань.

P.S. Центр безоплатної первинної правової допомоги створений Херсонським офісом Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» за підтримки Херсонської міської ради та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках проекту «Енергія змін». Офіси  Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×