facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Шукала правову допомогу — а знайшла ще й нову професію та роботу

Дата публікації: 20.08.2023

Учасниця АТО, переселенка з Донеччини звернулася до ГО «Агенція демократичного  розвитку Донбасу» по правову допомогу щодо виплат як внутрішньо переміщена особа (ВПО). Разом із консультацією жінка отримала комплексну підтримку: юристи допомогли їй піти на курси, завдяки яким вона знайшла роботу.

Ольга Павлівна* про війну знає не зі слів. У 2017 році брала участь в АТО, після чого за станом здоров’я була комісована. Зараз вона мешкає у передмісті Запоріжжя, куди переселилася з Донецької області, сама виховує 11-річну доньку. Але через те, що після АТО стан здоров’я пані Ольги не дозволяє їй виконувати навіть не надто тяжку фізичну роботу, фінансові питання родині ставало вирішувати все складніше.  

Таку історію почула від Ольги Павлівни юристка ГО «Агенція демократичного  розвитку Донбасу» Тетяна Плясунова, до якої жінка звернулася з питанням щодо оформлення пільгових виплат за статусом ВПО. І вийшло так, що звернулася з однією проблемою — а вирішила й іншу, більш глобальну. Оскільки юристка не лише проконсультувала пані Олю, а й разом із колегами допомогла жінці опанувати нову спеціальність і в результаті — знайти нову роботу.

Тетяна Плясунова, юристка ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу».
  • Завдяки тому, що ми постійно займаємося моніторингом організацій, які пропонують безкоштовні курси, працевлаштування, перекваліфікацію, ми знайшли для пані Ольги пропозицію від благодійної організації, яка виділяла кошти на навчання для пільгових критерій населення, — розповідає Тетяна Плясунова.

Протягом трьох місяців Ольга Павлівна вивчала основи програмування на онлайн-курсі — і по його завершенню змогла працевлаштуватися!

  • Зараз пані Ольга вже отримала першу свою заробітну плату як програмістка. І нещодавно зателефонувала нам зі шквалом слів неймовірної вдячності. Дуже приємно чути і бачити щасливих людей це надихає на подальшу працю, — ділиться юристка.

* Ім’я героїні змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×