facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Сільрада відсудила у недбалого орендаря понад 700 тисяч гривень за несвоєчасні виплати та пошкоджене майно

Дата публікації: 17.09.2019

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група

Понад 4 роки чоловік користувався нерухомим майном сільради, але ні орендної плати, ні дбайливого ставлення до приміщень від нього за цей час селяни так і не дочекалися. Навіть більше: орендар відмовився компенсувати збитки, нанесені пожежею, що сталася внаслідок його безгосподарності. Притягнути несумлінного до відповідальності вдалося через суд за допомоги юристів Чугуївського офісу Мережі правового розвитку.

До Офісу при Чугуївській правозахисній групі голова Есхарівської селищної ради Чугуївського району Харківської області звернувся із проблемою, яка тривала понад  4 роки. Адвокату Офісу Антону Биченку посадовець розповів, що 1 березня 2015 року Есхарівська селищна рада уклала договір із мешканцем Харкова. Він взяв в оренду нерухоме комунальне майно – комплекс будівель.

Однак, за словами голови, з моменту передачі в оренду комплексу чоловік жодного разу не сплатив орендну плату. Мало того, він зовсім не турбувався про стан приміщень, внаслідок чого трапилася пожежа, і будівлі зазнали значної шкоди. За підрахунками селищної ради, майну було завдано збитків на 210 тис 198 грн. Коли ж сільрада почала вимагати в орендаря добровільно компенсувати ці кошти, той відмовився. Не захотів він і ремонтувати пошкоджені орендовані будівлі.

При цьому й розірвати договір оренди харків’янин також відмовилявся.

Ознайомившись із матеріалами справи, адвокат порадив звернутися до суду та підготував позовну заяву про розірвання договору оренди та відшкодування збитків.

  • У ч. 3 ст. 26 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” встановлено, що договір оренди може бути розірвано за погодженням сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірвано за рішенням суду у разі невиконання сторонами своїх зобов’язань та з інших підстав, передбачених законодавчими актами України, – коментує Антон Биченко.

Чугуївський міський суд Харківської області 09 серпня 2019 року виніс рішення, яким визнав припиненим договір оренди нерухомого комунального майна та стягнув з орендаря заборгованість з орендної плати з урахуванням штрафних санкцій та індексу інфляції у сумі 500 тис 373 грн 98 коп, суму збитків за погіршення стану орендованого майна у сумі 210 тис 198 грн, судовий збір у сумі 1 тис 921 грн. та витрати на надання юридичної допомоги у розмірі 11 тис 500 грн. Тобто загалом 723 тис 992 (сімсот двадцять три тисячі дев`ятсот дев`яносто дві) гривні 98 коп на користь Есхарівської селищної ради.

*Посилання на рішення суду єдиному  держреєстрі судових рішень:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/84109654

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×