facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Складно, але успішно: вінничанин підтвердив право власності на квартиру через суд

Дата публікації: 22.11.2023

Мешканець Вінниці пан Олексій звернувся до ГО «Подільський центр прав людини» з доволі заплутаною ситуацією, яку не міг розв’язати самотужки. Чоловік не мав належних документів щодо права власності на свою квартиру, тому не міг її продати…

Пан Олексій розповів, що проблему з невідповідністю документів виявив нотаріус, до якого вінничанин звернувся, вирішивши продати свою квартиру. Чоловік надав всі папери на нерухомість, які мав, але серед них не виявилося належних правовстановлюючих документів, які б підтверджували, що саме він є власником квартири. Крім цього, інформації про власника не було і в Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Щоб рухатися далі, нотаріус порадила пану Олексію звернутися до державного реєстратора із заявою про внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Однак і тут вийшла заминка. 

Олександр Довбиш, юрист ГО «Подільський центр прав людини».
  • Виявилося, що єдиним документом, який був у чоловіка, і який він вважав належним документом про право власності, була довідка з КЖЕПу. — пояснює юрист «Подільського центру прав людини»  Олександр Довбиш, який взявся допомогти пану Олексію. — В довідці містилися відомості про те, що пан Олексій вніс у повному обсязі пайовий внесок за квартиру та є її власником.

Однак цього було недостатньо для реєстрації права власності на нерухоме майно, тому державний реєстратор відмовив чоловіку та порадив звернутися до суду.
Тоді вінничанин і звернувся по правову допомогу до «Подільського центру прав людини»

Олександр Довбиш проконсультував пана Олексія, підготував позовну заяву про визнання права власності на нерухоме майно та подав її до суду.  

Рішенням суду* позовну заяву було задоволено повністю та визнано право власності Олексія на квартиру, — резюмує юрист.

Тепер пан Олексій може вільно й законно розпоряджатися своєю нерухомістю, зокрема і продавати квартиру.

* Посилання на рішення суду: https://reyestr.court.gov.ua/Review/114100433

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×