facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Шкоду стягнули, а оформити документи забули: юрист викрив недбалість екоінспекторів

Дата публікації: 14.03.2017

За безоплатною правовою допомогою до Кам’янець-Подільського офісу Мережі правового розвитку при НУО «Асоціація юристів Кам’янець-Подільського» в січні звернувся Михайло Іванович Василенко* зі скаргою на дії Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, чоловік розповів, що нещодавно отримав повістку до суду, де було вказано, що екоінспекція має намір стягнути з нього 18 380 грн. за завдання збитків навколишньому середовищу – вирубування дерев.

За словами Михайла Івановича, кілька місяців тому сусіди запропонували йому розчистити ділянку, що перебуває на балансі сільської ради, аби звільнити місце, де колись був дитячий майданчик. Оскільки на той момент чоловіку нещодавно зробили операцію і він ще повністю не одужав, приєднатися до сусідів йому не вдалося.

Коли представники екологічної інспекції прибули на місце, то встановили, що хтось без відповідного дозволу зрубав 26 дерев. Утім, чому чиновники звинуватили у цьому саме пана Василенко, який ще проходив післяопераційну реабілітацію і навіть не був присутній при вирубці, – невідомо.

Самому Михайлові Івановичу про дії працівників екологічної інспекції стало відомо лише після отримання повістки до суду.

Продивившись позовну заяву, юрист Офісу Максим Романюк вказав чоловікові на цікавий нюанс: екологічна інспекція стягує з нього суму заподіяної шкоди, хоча жодних протоколів або постанов про адміністративне правопорушення за цим фактом нею складено не було!

Такі дії, в свою чергу, є грубим порушенням норм адміністративного законодавства. Саме цей факт і ліг в основу правової позиції пана Василенка.

Максим Романюк допоміг Михайлові Івановичу скласти заперечення на позов екоінспекції та сам представляв його інтереси в судових засіданнях. На жодне з двох засідань позивачі не з’явились, в результаті чого в лютому суд виніс ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду.

* Імена змінено з етичних міркувань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×