facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Щоб вселитись у подаровану квартиру, жінка виграла суд

Дата публікації: 04.01.2017

Квартиру подарував, а жити у ній колишній власник не пускає – з такою ситуацією зіткнулась жителька Білої Церкви Надія Петрівна Кириченко*. Вселитись у своє помешкання жінка змогла, отримавши рішення суду.

Надія Петрівна з 2011 року є власницею квартири, яку їй подарував Павло Дмитрович Миронов*. Усі документи належно оформлені – є договір дарування, посвідчений державним нотаріусом. Право власності на квартиру зареєстроване в електронному Реєстрі прав власності на нерухоме майно на підставі договору дарування.

Дарувальник Павло Дмитрович квартиру подарував, але залишився у ній проживати і надалі. Надія Петрівна не заперечувала, бо сама з чоловіком жила в іншому помешканні.

Але у 2013 році Надія Петрівна з чоловіком розлучилися, і вона виїхала з спільного помешкання. Однак у своїй квартирі жінка не змогла оселитися, бо колишній власник Павло Дмитрович перешкоджав у цьому. Декілька раз Надія намагалася в`їхати у своє ж житло, але спроби були марними. А жити жінці фактично не було де, хоч на вулиці залишайся. На деякий час її прихистила подруга. Проте час йде, а проблема залишається.

Подруга порадила Надії звернутися до Центру правової інформації та консультацій в м. Біла Церква, послугами якого вона неодноразово особисто користувалася.

У Центрі Надія Петрівна розповіла правникам свою історію. Юрист Марина Лисич з`ясувала всі обставини справи і порекомендувала звернутися до суду з позовом про вселення в квартиру. Спочатку зібрали докази, а потім юрист допомогла написати позов до суду.

На початку грудня 2015 року задоволена Надія Петрівна прийшла до Центру і повідомила, що її позов задовольнили. Тепер вона може спокійно проживати у власному помешканні. Колишній власник Павло Дмитрович, коли дізнався про рішення суду, став менш емоційним у своїх висловлюваннях та діях. Зараз обоє проживають в квартирі. Надія Петрівна сподівається на мирне співжиття, але у разі виникнення проблем, вона знає куди потрібно звертатися за допомогою – до Центру правової інформації та консультацій в м. Біла Церква.

*Імена та прізвища героїв змінені з етичних міркувань

Довідка
Згідно з частиною 1 статті 317 Цивільного кодексу України власнику належить право володіння, користування і розпорядження своїм майном.
На підставі статті 391 Цивільного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод в здійсненні ним права користування і розпорядження своїм майном.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×