facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Спадкова справа зі «строком давності»

Дата публікації: 05.12.2018

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку

Клієнтка, яка звернулася до Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку, мала поважний вік і сильне бажання узаконити свої спадкові права, не зважаючи на значний термін давності подій, які передували такому рішенню. Жодного документа, який залишився би їй від матері і допоміг стати законною спадкоємицею, у старенької не знайшлося. Юристам Офісу довелося діяти через місцеві архіви.

Мешканці міста Татарбунари пані Євдокії Безверхій* – 81 рік. І проблема, з якою вона звернулася до Офісу при Одеській обласній організації ВГО «Комітет виборців України», була доволі непересічною з огляду на часові нюанси.

Старенька розповіла, що не так давно вирішила узаконити своє право на присадибну ділянку. Але не може отримати витяг з реєстру речових прав, оскільки у неї відсутні документи на її користування. При цьому з’ясувалося, пані Євдокія отримала землю від матері, яка мешкала у Черкаській області і померла дуже давно. Відтоді донька роками нічого не робила, аби вчасно отримати державний акт на успадковану від матері ділянку. Просто регулярно отримувала плату за землю від орендаря, який взяв землю в користування. Та настав час, коли пані Євдокія вирішила узаконити своє право на спадщину.

  • На жаль, враховуючи давність подій, жодного документа, який залишився би від матері пані Євдокії, не знайшлося, – констатує керівник Офісу Леонід Семененко, який взявся допомогти жінці.

Він особисто звернувся до місцевого відділу Державного архіву і під час розмови з його завідувачкою з’ясував, що документи, необхідні для вирішення проблеми, уже знаходяться в архіві.
Юрист допоміг Євдокії Безверхій відвідати архівний підрозділ, де вона отримала відповідні витяги. Це надало жінці можливість подати пакет документів до державного реєстратора.

  • Враховуючи таку ситуацію, ми порадили пані Євдокії звернутися до суду з позовом про визнання права власності на ділянку, – говорить Леонід Семененко.

І відзначає надзвичайну кмітливість клієнтки. Адже, будучи доволі енергійною як на свій вік, вона не полінилася особисто звернутися по безоплатну правову допомогу та вникнути в усі нюанси справи. І тепер у пані Євдокії є на руках усі необхідні документи, аби через суд стати законною власницею успадкованої землі. Рішення – за нею, а юристи готові й надалі надавати клієнтці безоплатну правову допомогу.

*Персональні дані зміннено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×