facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Спільний супровід — задля вдалого старту: параюристка та юрист допомагають новоствореній громадській організації  

Дата публікації: 12.02.2024

За правової та інформаційної підтримки громадської радниці та юриста організації Мережі правового розвитку активісти міста Сторожинець Чернівецької області не лише створили та зареєстрували громадську організацію, а й навчаються співпрацювати з місцевою владою, вирішувати оргпитання та створювати статутні документи для свого об’єднання.  

До параюристки ГО «Асоціація громадських радників України» Наталі Горвасюк учасники ініціативної групи міста Сторожитець звернулися з проханням допомогти створити громадську організацію (ГО).

Наталя Горвасюк, громадська радниця ГО «Асоціація громадських радників України».

Серед активістів зокрема — особи з інвалідністю, переселенці та члени сімей військовослужбовців, — говорить Наталя Горвасюк. — Вони мали намір юридично оформити свою діяльність, яка спрямована на соціальну, правову, юридичну та культурну підтримку вразливих категорій громади.

Активісти зазначили, що вже мають досвід громадської роботи: з 2017 року допомагають землякам, втілюють різні ініціативи на базі різних місцевих (і не тільки) організацій.
Зі своєю пропозицією щодо створення ГО спершу звернулися до голови громади, який підтримав ідею та пообіцяв підтримку, якщо будуть оформлені всі юридичні моменти. Тому на момент звернення до параюристки людей передусім цікавив алгоритм дій створення ГО та набуття досвіду співпраці з органами місцевого самоврядування (ОМС).

Михайло Бардин, юрист, керівник ГО «Подільський центр прав людини».

На прохання Наталі Горвасюк до співпраці* долучився керівник Вінницької ГО «Подільський центр прав людини», юрист Михайло Бардин. Він надав ініціативній групі юридичний супровід: насамперед проконсультував щодо порядку реєстрації громадських об’єднань і допоміг скласти пакет документів, які слід подати державному реєстратору ГО.

Після подачі пакету документів активісти успішно зареєстрували свою громадську організацію, — розповідає параюристка. — Далі Михайло Бардин порекомендував їм укласти Меморандум про співпрацю з територіальною громадою, а також напрацювати Програму розвитку ГО і подати її на розгляд ОМС — для можливої подальшої підтримки.

На цьому комплексна допомога активістам не завершилася. Громадська радниця продовжує надавати інформаційну підтримку новоствореній організації.

Розглядаємо адвокацію стосовно включення представниці ГО до місцевої Координаційної ради ВПО. Також у співпраці з Михайлом Бардиним вивчаємо законодавство щодо оренди комунального майна та напрацювання відповідного Статуту майбутньої організації, щоб допомогти людям і в цьому питанні, — додає Наталя Горвасюк.   

* *Матеріал створено в рамках Ініціативи регіональних координаторів. Ініціатива релізується за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) та Мережі правового розвитку.
Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×