facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Спір із патрульною поліцією: незаконний штраф оскаржили через суд

Дата публікації: 19.02.2020

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група

Патрульна поліція наклала на водія штраф незаконно. І не стільки бажання повернути стягнену суму керувало чоловіком, скільки прагнення довести, що покарали його безпідставно. Захистити права водія через суд допомогли юристи Чугуївського офісу Мережі правового розвитку.

До Офісу при Чугуївській правозахисній групи харків’янин Вадим звернувся з питанням, чи може він  скасувати постанову про накладення на нього штрафу патрульною поліцією. Уточнив, що звинуватили його у справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі.
Під час консультації, яку проводив адвокат Чугуївської правозахисної групи Антон Биченко, чоловік розповів, що згідно з протоколом, складеним співробітниками управління патрульної поліції, він керував транспортним засобом, не маючи чинного страхового поліса обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Цим, на переконання правоохоронців, водій порушив вимоги Правил дорожнього руху (ПДР) України і з нього стягнули штраф у сумі 425 грн. Кошти нібито й невеликі, але Вадим вважав принциповим довести, що його покарали незаконно.

Вивчивши матеріали справи, адвокат встановив, що автомобіль, на якому рухався чоловік, був застрахований, і на вимогу поліцейського вищевказаний поліс водій пред`явив. Водночас підстав для зупинки транспортного засобу у поліцейського не було: ПДР Вадим не порушував, учасником ДТП не був. Тобто поліцейський зупинив автомобіль безпідставно та склав протокол за відсутності складу адміністративного правопорушення.

Адвокат коментує

  • В силу вимог встановлених правил ст. 14 Закону України “Про дорожній рух”, учасники дорожнього руху зобов`язані знати і неухильно дотримуватися вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху: створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам. При цьому водій має право відступати від вимог Закону та відповідно до правил дорожнього руху лише в умовах дії непереборної сили, або коли іншими засобами неможливо запобігти власній загибелі чи каліцтву громадян.
    Згідно з ч. 1ст. 8 Закону України “Про Національну поліцію”, поліція діє виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
    Отже, відповідно до Конституції та Закону України “Про Національну поліцію”, поліцейський під час виконання своїх службових обов`язків зобов`язаний діяти виключно на підставі у порядку, у межах повноважень та у спосіб, визначений Конституцією України, Законами України, зокрема Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) та іншими нормативно-правовими актами, що регламентують діяльність поліції.
    Згідно зі ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Антон Биченко склав від імені харків’янина адміністративний позов про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення та закриття провадження у справі.

Київський районний суд м. Харкова 04.02.2020 року задовольнив позовні вимоги: скасував постанову інспектора про накладення адміністративного стягнення, якою харків’янина  притягнуто до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 126 КУпАП, та накладено штраф у розмірі 425 грн.

В результаті справу про адмінправопорушення за ч. 1 ст. 126 КУпАП  було закрито, а гроші, сплачені водієм у якості штрафу, йому повернули.

 

 

Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/87348223

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×