facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Сплатити борг не було змоги – правник прийшов на допомогу

Дата публікації: 19.04.2017

Скадовчанина Олексія Андрійовича Величка*, який звернувся на консультацію до Скадовського офісу Мережі правового розвитку, спіткала, на жаль, цілком буденна в наші часи ситуація: у чоловіка не було грошей на погашення боргу, який за рішенням суду з нього стягнула міська рада. Юристи Офісу врятували клієнта і розстрочили заборгованість, звернувшись до того ж суду.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, у 2007 році справи Олексія Андрійовича йшли вгору: він займався підприємницькою діяльністю, отримував прибуток, придбав гараж.

Земельна ділянка під гаражем перебувала у комунальній власності, але ні Скадовська міська рада, ні підприємець укладати договір оренди не поспішали. Чиновники запропонували Олексію Андрійовичу підписати типовий договір, але він не погодився з розміром орендної плати. На цьому переговори і “заглохли”.

Тож, коли у 2014 році підприємець отримав повістку до суду, він не дуже здивувався. У позові мерія вимагала стягнути з власника гаражу кошти за фактичне користування земельною ділянкою протягом семи років у вигляді упущеної вигоди. Розглянувши справу, суд постановив рішення на користь міської ради, зобов’язавши Олексія Андрійовича сплатити до бюджету 77 001 грн 68 коп. Невдовзі до боржника прийшли і державні виконавці…

На той момент матеріальне становище чоловіка суттєво погіршилося. У зв’язку із кризою йому довелось закрити бізнес, син поступив до вишу на “контракт”, родина часто хворіла – витрати все росли і росли.

Аби не втратити житло, яке виконавці грозилися арештувати за борги, Олексій Андрійович звернувся за безоплатною правовою допомогою до ГО “Скадовщина – мій рідний край”.

Проаналізувавши законодавство і документи клієнта, юристи Офісу Віра Шульгіна та Сергій Кеба знайшли вихід із ситуації: вони запропонували чоловікові звернутися до суду з проханням розстрочити заборгованість.

Стаття 373 Цивільного процесуального кодексу України дозволяє боржникам у виняткових випадках, в разі неможливості виконати рішення суду, звернутися за його відстрочкою або розстрочкою, – пояснює Віра Шульгіна. – При цьому суд зобов’язаний розглянути таке клопотання протягом десяти днів”.

Правники допомогли Олексію Андрійовичу скласти заяву до суду про розстрочку заборгованості та підготувати необхідні документи.

І хоча шанси чоловіка на виграш через слабкі докази були невеликі, йому вдалося переконати суддю і представника мерії піти на поступки. Тому суд задовольнив заяву Олексія Андрійовича і розстрочив виконання рішення на три роки. Завдяки допомозі юристів він тепер буде сплачувати 2 140 грн. щомісячно до 2020 року.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×