facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Споживачі електроенергії отримали підтримку в суперечці з компанією-монополістом

Дата публікації: 24.12.2019

Автор: Оксана Яцюк/Подільський центр прав людини

Юристи Вінницького офісу Мережі правового розвитку надали підтримку вінничанину, який відмовився укладати типовий договір з компанією-монополістом з постачання електроенергії.

Від 1 січня 2019 року усіх споживачів послуг з постачання електроенергії у Вінниці де-факто перевели на постачання універсальних послуг від ТОВ «Енера Вінниця». Компанія є монополістом, і вибору в споживачів немає. Однак вінничанин Григорій Чалий* не погодився укладати договір на умовах, запропонованих компанією.
За консультацією він звернувся до Офісу при громадській організації “Подільський центр прав людини”. Керівник офісу, адвокат Михайло Бардин ознайомився з текстом договору, який розмішений на офіційному сайті компанії.
Адвокат зробив висновок, що договір викладений не чітко, без належної конкретизації прав і обов’язків сторін. Також у договорі не було зазначено ряду істотних умов. Зокрема початкового показника лічильника електроенергії, з якого починаються договірні відносини з ТОВ «Енера Вінниця»; порядку нарахування плати за спожиту електроенергію; початкової ціни (тарифу), за якою постачається електроенергія споживачу; порядку ознайомлення споживача зі змінами істотних умов договору, зокрема у випадку збільшення ціни (тарифу) тощо.
Водночас компанія-монополіст наполягала на укладенні договору і звернулася до суду, щоб визнати договір укладеним без включення до тексту вимог споживача і без узгодження з Григорієм Чалим.
У судовому засіданні правники Вінницького офісу МПР надали підтримку Григорію Чалому. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позовних вимог місцевого монополіста.
Правозахисники планують, що після розгляду справи в апеляційному суді рішення суду буде використане для підвищення рівня захищеності споживачів від односторонніх дій монополіста на ринку електроенергії.

Посилання на рішення суду: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/85756026

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×