facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Справа вирішилася без суду – суму судового збору можна повернути

Дата публікації: 06.12.2019

Автор: Білозерський центр регіонального розвитку

Надмірно високі ставки судового збору – причина, за якої на сьогоднішній день не кожна людина може звернутися до суду, аби захистити свої права. З такою проблемою стикнулася і жителька Херсонщини пані Ольга*. Вона подала заяву до суду, сплатила судовий збір, але через деякий час необхідність розгляду справи відпала. Чи можна повернути суму судового збору? З цим питанням жінка звернулася до Білозерського офісу Мережі правового розвитку.

Юрист Офісу при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку» В’ячеслав Лях пояснив, що суму судового збору повернути можна.

Відповідно до ст. 7 п. 2 Закону України «Про судовий збір», сплачені суми судового збору повертаються за ухвалою суду в разі повернення позовної заяви.
Використавши норми Закону України «Про судовий збір», юрист підготував відповідну заяву до місцевого суду, який розглянув випадок пані Ольги і вирішив повернути сплачений нею судовий збір.

Юрист подає зразок заяви.

До Білозерського районного суду Херсонської області
75000, Херсонська область смт Білозерка
вул. Д.Яворницького, 97
Заявник: ПІБ дата народження ін.номер – ________________ адреса: ___________________ тел. ______________________ інші засоби зв’язку відсутні судді ____________________ по справі №_______________

ЗАЯВА про повернення судового збору
При подачі заяви про встановлення факту постійного проживання на території України «___» ______ 2019 р. мною було сплачено судовий збір у розмірі ______ грн. на р/р 31217206021016, МФО 899998, отримувач платежу: УК у Білозерському р-ні/Білозерського р-ну/ 22030101, банк отримувача Казначейство України.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про судовий збір», прошу розглянути питання та винести ухвалу про повернення мені суми судового збору, у зв’язку з поверненням заяви. У разі задоволення заяви щодо повернення мені суми сплаченого судового збору, прошу видати, або направити поштою, завірену належним чином копію ухвали суду з оригіналом квитанції.
Додатки: – копія паспоту – оригінал квитанції.
(підпис) (ПІБ)

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/85105289

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×