facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Справа з «потрійними» помилками: пенсіонер встановив факт належності свідоцтва про право власності

Дата публікації: 05.03.2019

Автор: «Скадовщинамій рідний край»

У свідоцтво про право власності на квартиру мешканця Херсонщини «закралися» одразу три помилки: по-батькові трьох із чотирьох співвласників житла були написані невірно. Встановлювати факт належності свідоцтва довелося через суд – за допомоги співробітників Скадовського офісу Мережі правового розвитку.

Пенсіонер з Херсонщини, 65-річний Петро Григорович Панченко*, звернувся до Офісу при громадській організації «Скадовщина – мій рідний край» з  проблемою щодо документа на нерухомість. Він є співвласником квартири у Скадовську, що підтверджує свідоцтво про право власності на житло. Разом із ним співвласниками квартири є також його дружина та дві доньки. Віднедавна у чоловіка почали виникати проблеми в процесі оформлення документів. Причина: у свідоцтві про право власності було невірно написано його по-батькові. Відтак чоловік потребував допомоги правників.

Юрист Офісу Сергій Кеба оглянув надані Петром Григоровичем документи і з’ясував, що в даному свідоцтві помилки допущені майже у всіх персональних даних, окрім дружининих: тобто, і у чоловіка, і у його доньок Наталії та Оксани по-батькові також написані невірно.

  • Помилки ці були пов’язані з тим, що вводився переклад російських прізвищ, імен та по-батькові на українську відповідальними посадовими особами без транскрибованих вимог, – пояснив Сергій Кеба.

Він проконсультував пана Панченка і допоміг йому скласти та подати позовну заяву до Скадовського районного суду, а також зібрати необхідні документи: паспорти, довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру, копії свідоцтв про народження, копії свідоцтв про одруження, де були відображені вірні персональні дані позивача та його рідних.
У суді Петро Григорович представляв і свої інтереси, і інтереси своїх доньок за довіреностями. Одна з довіреностей була видана нотаріусом Російської Федерації, оскільки донька Оксана є громадянкою цієї держави.

Дослідивши матеріали справи, суд задовольнив** заяву Петра Панченка. Зокрема зазначивши, що  з питання внесення змін та виправлень помилок у свідоцтвах про право власності на нерухоме майно рекомендовано звертатися саме до суду, а не до виконкому міськради, який цей документ видало.
Зрештою сукупність зібраних та досліджених у судовому засіданні доказів дало підстави визнати належність свідоцтва про право власності Петру Панченку, його дружині та двох доньок, які є співвласницями зазначеного в документі житла.
«Встановлення даного факту має для заявників юридичне значення. За вказаних обставин суд вважає необхідним задовольнити заяву. На підставі викладеного та керуючись статтями 4, 5, 10-13, 76-82, 259, 263-265, 268, 293, 315 Цивільного процесуального кодексу України, суд ухвалив: заяву задовольнити а встановити факт належності свідоцтва заявникам», – зазначено в рішенні суду на користь пенсіонера.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень:  http://reyestr.court.gov.ua/Review/80005644

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×