facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Справжній батько «виправив» липове свідоцтво про народження доньки

Дата публікації: 21.11.2018

Автор: Наталя Кулікова/Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Аби скасувати оборудку з документами і встановити факт батьківства, жителю Чернігівщини довелося звертатися і в соціальні служби, і до юристів системи безоплатної правової допомоги. Отримати повну перемогу в суді допомогла юристка Чернігівського офісу Мережі правового розвитку Ірина Бірюк.

З проханням допомогти визнати батьківство чоловіку з селища Ріпки Чернігівської області до співробітників при громадській організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» звернулася представниця служби у справах дітей місцевої облдержадміністрації.

Розповіла про цю досить складну справу наступне. Ігор*, учасник бойових дій, має доньку. І хоча вже тривалий час не проживає з її матір’ю Тетяною*, повністю виконує свої батьківські обов’язки: постійно спілкується з дочкою, проводить з нею час, цікавиться її особистим життям, бере участь у її навчанні та вихованні, надає матеріальну допомогу. Однак свій шлюб Ігор і Тетяна свого часу не реєстрували – з 2008 року жили в цивільному шлюбі. А коли народилася донька, свідоцтво про народження отримала мама дівчинки, яка за власним розсудом не вказала в документі батька дитини.
Поступово їхні стосунки погіршувалися, і зрештою пара перестала жити разом.
Одного разу під час спілкування з родичкою колишньої дружини Ігор дізнався, що у березні 2018 року Тетяна оформила нові документи на дитину, а саме повторне свідоцтво про народження доньки, де у графі «батько» був зазначений зовсім інший чоловік – іноземний громадянин, який ніколи навіть не приїздив до їхнього села. Це дуже стривожило Ігоря. Він вимагав пояснень від екс-дружини, однак та відмовилася коментувати ситуацію.
У відчаї чоловік звернувся за допомогою до місцевої служби у справах дітей. Її співробітники надали чоловікові контакти Офісу і порадили саме тут отримати безоплатну правову допомогу.
Юристка Офісу Ірина Бірюк підготувала позовну заяву до суду про встановлення батьківства  з вимогою визнати Ігоря батьком дівчинки та внести відповідні зміни до актового запису про її народження.
Пізніше з’ясувалося, що мати оформила нове свідоцтво про народження дитини за грошову винагороду. Вже під час судового засідання Тетяна зізналася, що заяви на оформлення нового свідоцтва про народження доньки вона та іноземець подали за домовленістю, аби останній зміг отримати громадянство України, а взамін надати Тетяні в оренду житло.
Суд повністю задовольнив** позовні вимоги: визнав Ігоря батьком його доньки та вніс зміни у свідоцтво про народження дівчинки.
Таким чином юристи допомогли не лише відстояти права батька, а й захистити дитину.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.
**Посилання на рішення суду Єдиному держреєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/75370630  

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×