facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Страхова компанія та винний в аварії водій відшкодують доньці загиблого понад 110 тисяч гривень

Дата публікації: 06.03.2018

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку

Харків’янка втратила батька – він загинув внаслідок дорожньої аварії. Однак страхова компанія, в якій була застрахована цивільно-правова відповідальність винного у наїзді водія, відмовилася відшкодувати потерпілій шкоду добровільно. Завдяки правовому супроводу юристів Чугуївського офісу Мережі правового розвитку жінка отримає відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Тато Світлани Проценко* помер в одній з лікарень Харкова. Організм чоловіка не витримав тяжких травм, отриманих внаслідок наїзду на нього автівки…

На момент дорожньо-транспортної пригоди, цивільно-правова відповідальність винного у наїзді була застрахована у ПАТ «Національна акціонерна страхова компанія «Оранта». Пані Світлана подала позов до суду, у якому просила стягнути з «Оранти» матеріальну та моральну шкоду, пов’язану із смертю її батька, а саме витрати на поховання та на спорудження надгробного пам’ятника у розмірі 13 тис 458 грн та моральну шкоду – 13 тис 764. Окрім цього, стягнути з водія, винного в наїзді, моральну шкоду в розмірі 86 тис 336 грн.

Чугуївський міський суд Харківської області позов задовольнив повністю**.

Однак страхова компанія відмовилася відшкодувати потерпілій шкоду добровільно та оскаржила рішення суду в Апеляційному суді Харківської області.

Пані Проценко довелося знову звернутися до суду за захистом своїх прав.  Їх у суді захищали правозахисники офісу при Чугуївській правозахисній групі Світлана Кужелева та Роман Лихачов. Завдяки їм 20 лютого 2018 року суддя Апеляційного суду Харківської області І. Бровченко підтримав рішення Чугуївського міського суду Харківської області за позовом пані Світлани до водія, який скоїв наїзд, та страхової компанії «Оранта» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної смертю фізичної особи.

І хоча рішення суду про відшкодування зрештою було змінено лише у частині розміру шкоди – його знижено на 3 тис грн, однак воно підлягає виконанню. Отже, страховій компанії та винному в аварії водієві таки доведеться відшкодувати шкоду донці загиблого.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

**Ознайомитися з рішенням суду можливо за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/67566580

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×