facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Суборенда земельної ділянки: за згодою чи без?

Дата публікації: 23.03.2017

Автор: Елла Петренко/ГО «Білозерський центр регіонального розвитку»

Неодноразово в березні 2017 року до ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» зверталися громадяни-землевласники з с. Киселівка, що на Білозерщині в Херсонській області, Петро та Наталя Панченки*.

Свій земельний пай вони ще декілька років тому передали в оренду місцевому сільськогосподарському підприємству. Але упродовж останніх місяців на адресу Наталі та Петра почали надходити листи від орендаря щодо передачі їхнього паю за договором суборенди іншій компанії.

Не бажаючи віддавати свою землю невідомому їм підприємству, Панченки звернулися до Білозерського офісу Мережі правового розвитку за допомогою та консультацією.

Вивчивши вимоги законодавства щодо оренди землі, юрист Офісу В’ячеслав Лях порадив Петру та Наталі підготувати у відповідь лист з обґрунтованою відмовою в надані згоди на суборенду земельної ділянки.

– Стаття 8 Закону України «Про оренду землі» передбачає, що орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця. Тож клієнти вправі на власний розсуд вирішити, передавати свій пай новому підприємству, чи залишити в користуванні у попереднього, – коментує В’ячеслав Лях.

У зв’язку з цим юрист того ж дня підготував для Наталі і Петра проект листа-відмови від передачі земельної ділянки в суборенду та запропонував у випадку виникнення запитань або необхідності у додатковій консультації повторно звернутися до спеціалістів Офісу.

* Імена змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×