facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Суд “дав” жінці ще три місяці для прийняття спадщини

Дата публікації: 01.11.2017

Мешканка Білозерського району була впевнена, що прийняла спадщину, адже на момент смерті брата жила разом з ним. Вона не знала, що мала у визначений законом строк подати заяву про прийняття спадщини до нотаріуса, тому цей строк пропустила. Завдяки юристу Білозерського Офісу Мережі правового розвитку В’ячеславу Ляху спадкоємиці у судовому порядку продовжили термін прийняття спадщини на три місяці.

Як повідомляє ІРЦ “Правовий простір”, до Офісу Мережі правового розвитку при ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» звернулась Людмила Івченко*. Розповіла, що пропустила строк для прийняття спадщини брата, тому змушена у суді доводити, що зробила це з поважних причин.

За словами пані Людмили, вона не звернулася у визначений строк до нотаріуса, оскільки вважала, що автоматично прийняла спадщину, бо жила разом з братом на момент його смерті.

Юрист Офісу В’ячеслав Лях пояснив жінці, що така ситуація є досить типовою, і дійсно, необхідно звернутися з позовом до суду щодо поновлення строку для прийняття спадщини.

– Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини, – коментує правник.

В’ячеслав Лях допоміг пані Людмилі скласти позов, у якому доводив, що причини пропуску прийняття спадщини були вагомими.

Суд задовольнив позов та надав жінці додаткові три місяці для подання заяви про прийняття спадщини.

Тож, тепер пані Людмила може без перешкод оформити спадщину як належить за законом.

Нагадаємо, поважними причинами пропуску терміну прийняття спадщини можуть бути:

  • виїзд спадкоємця за кордон;
  • перебування на лікуванні;
  • перебування на службі у ЗСУ;
  • та інше.

Більш детально про те, як подовжити строк на прийняття спадщини, читайте у консультації юриста ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» В’ячеслава Ляха за посиланням.

*Ім’я змінене з етичних міркувань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×