facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Суд постановив: чоловік не виплачуватиме ОСББ понад 21 тисячу гривень

Дата публікації: 24.01.2020

Автор: Чугуївська правозахисна група

Чергова перемога юристів Чугуївського офісу Мережі правового розвитку: цього разу завдяки вчасно наданій безоплатній правовій допомозі мешканець Харківщини зберіг понад 21 тисячу гривень і довів, що ОСББ подало на нього в суд несправедливо.

Андрію*, власнику нежитлових приміщень, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), де ці приміщення розташовані, через суд виставило борг. Чоловік отримав судовий наказ про стягнення з нього на користь ОСББ 21 тис 750 грн 08 коп. Борг буцімто пред’явлено за  несплату обов’язкового внеску співвласників за оплату житлово-комунальних послуг з утримання, обслуговування та ремонт будинку за період у 2,5 роки.

Однак Андрій вважав, що аж ніяк не повинен оплачувати ці послуги, тому з рішенням суду не погоджувався і гроші втрачати не бажав.
Під час консультації адвокат Офісу Чугуївської правозахисної групи Антон Биченко з’ясував, що нежитлові приміщення, які знаходяться у власності клієнта, мають окремий вхід/вихід. Відтак вищезгаданих послуг з боку ОСББ приміщення «не отримувало». Крім того, між власником приміщень та ОСББ не було укладено ніякого договору про надання подібних послуг.

Адвокат коментує:

« Ми подали заяву до суду про скасування судового наказу про стягнення понад 21 000 грн на користь ОСББ. Обґрунтували тим, що, по-перше, при зверненні до суду із заявою про видачу судового наказу ОСББ не надало документів на підтвердження існування договірних відносин або інших доказів, які підтверджують фактичне надання та отримання таких послуг. По-друге, клієнт за весь період не користувався послугами з утримання будинку та прибудинкової території ОСББ».

Чугуївський міський суд Харківської області 28 листопада 2019 року скасував** попередній судовий наказ про стягнення з Андрія  21 тис 750 грн 08 коп. Ухвала суду вже вступила в законну силу.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/85963339

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×