facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Суд визнав право власності на майно померлого чоловіка

Дата публікації: 19.12.2016

Як повідомляє портал “Правовий простір”, пенсіонерці вдалося домогтися визнання права власності на гараж покійного чоловіка через суд.

Чоловік Ірини Михайлівни Пономаренко* помер більше року тому. Прийшовши до нотаріальної контори, пані Ірина дізналася, що чоловік за життя не зареєстрував право власності на свій гараж, тому вона та її донька, мати-одиначка, не можуть оформити спадщину у нотаріуса.

Тож у червні Ірина Михайлівна звернулася за порадою до Хмельницької обласної громадської організації «Подільська правова ліга».

Розглянувши документи, юрист Центру Анастасія Площинська підтвердила Ірині Михайлівні, що відмова нотаріуса у даному випадку є законною. Її чоловікові дійсно належав гараж на підставі договору міни, проте він не зареєстрував своє право власності відповідно до вимог Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Юристка заспокоїла Ірину Михайлівну та її доньку, пояснивши, що для вирішення цієї проблеми вони можуть звернутися до суду з позовом про визнання права в порядку спадкування, адже у них є документ батька, що підтверджує виникнення у нього права власності – договір міни.

Анастасія Площинська, керуючись статтями 392, 1218, 1296 Цивільного кодексу України, допомогла жінкам скласти позовну заяву та підготувати необхідний пакет документів.

І вже в жовтні Хмельницький міськрайонний суд виніс рішення на користь позивачів: тепер гараж належить пані Ірині та її донці на праві спільної власності.

*Імена змінено з етичних міркувань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×