facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Суд враховував вік неповнолітнього і пом’якшив покарання

Дата публікації: 25.09.2023

Успішна історія із практики юристів Вінницької ГО «Подільський центр прав людини» — зовсім не про те, як допомогти уникнути покарання за скоєне правопорушення. Головним у ній є те, що кожен громадянин має право на справедливе правосуддя, зокрема на індивідуальний підхід до справи, тим більше, коли правопорушник є неповнолітнім школярем.   

Павло* — десятикласник однієї зі шкіл Вінницької області. Цього літа хлопець потрапив у неприємну історію: не маючи права керувати транспортним засобом, оскільки ще не досяг повноліття, сів за кермо батькової автівки і вирішив проїхатися рідним селом. На одній із вулиць хлопця зупинили поліціанти, склали на нього протокол за справою про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення**.

Суд першої інстанції визнав Павла винним у вчиненні цього правопорушення, і наклав на нього штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 3400 грн.

Таку історію почули юристи Вінницької ГО «Подільський центр прав людини» від самого Павла. До організації хлопець звернувся з проханням надати йому правову допомогу. Зокрема він хотів знати, чи справедливо з нього хочуть стягнути штраф.

Проаналізувавши судове рішення, юрист Олександр Довбиш дійшов висновку, що в даному випадку суд не врахував пом’якшуючі обставини та вік правопорушника. 

Олександр Довбиш, юрист ГО «Подільський центр прав людини».
  • Так, Павло свою вину у вчиненні правопорушення в суді першої інстанції визнав і щиро розкаявся. Крім цього, він є учнем 10 класу, не працює, самостійного заробітку не має, матеріальної шкоди вчиненням правопорушення нікому не завдав, за місцем проживання та навчання характеризується виключно позитивно, виховується у багатодітній сім`ї, що підтверджується відповідними доказами. Ці докази були надані у справі, але зазначені обставини суд першої інстанції до уваги не взяв, — коментує юрист.

Олександр Довбиш порадив хлопцю подати апеляційну скаргу, яку допоміг скласти, і яку згодом суд апеляційної інстанції задовольнив***: скасував рішення суду першої інстанції.
В результаті до Павла застосували не штраф, а захід впливу у вигляді попередження, без стягнення судового збору.

* Ім’я змінено з етичних міркувань.

** Стаття 126. Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами

***Посилання на судове рішення: https://reyestr.court.gov.ua/Review/113074944

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×