facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Спір із міськрадою: підприємець захистив свої права в господарському суді

Дата публікації: 23.01.2019

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна группа

Міська рада відмовилася продовжувати з підприємцем договір на використання ділянки під господарську діяльність. Таке рішення чоловік вважав безпідставним, а наслідки могли призвести до того, що він втратив би основний заробіток. Захистити свої права підприємцеві вдалося за сприяння юристів Чугуївського Офісу Мережі правового розвитку.

У жовтні 2018 року до офісу Громадського центру правосуддя*, сформованого на базі офісу Мережі правового розвитку при Чугуївській правозахисній групі (ЧПГ), яка є членом Реформаторської коаліції Чугуївщини, звернувся підприємець із міста Ізюм Харківської області.

Розповів, що з 2013 року з дозволу Ізюмської міської ради використовує ділянку землі для господарської діяльності, а саме для обслуговування кіоску. Після закінчення договору між ним та Ізюмською міською радою чоловік звернувся за продовженням строку його дії. Однак міська рада відмовила – підприємець вважав, що безпідставно. Ураховуючи, що без продовження строку дії цього договору він не зміг би далі займатися своєю діяльністю і втратив би свій основний заробіток, чоловік звернувся до юристів Чугуївської правозахисної групи.

Адвокатеса ЧПГ Світлана Кужелєва проконсультувала підприємця, вивчила документи, які він надав, і склала від його імені позовну заяву до господарського суду про визнання незаконним та скасування рішення. Також Світлана Кужелєва надала клієнту супровід у суді.

Адвокатеса коментує:

  • Стаття 401 Цивільного кодексу України (ЦКУ) визначає сервітут як право користування чужим майном, яке може бути встановлено щодо земельної ділянки, інших природних ресурсів (земельний сервітут) або іншого нерухомого майна для задоволення потреб інших осіб, які не можуть бути задоволені іншим способом. Сервітут може належати власникові (володільцеві) сусідньої земельної ділянки, а також іншій, конкретно визначеній особі (особистий сервітут) (стаття 401 ЦКУ, стаття 100 Земельного кодексу України). Таким чином, відповідно до ЦКУ, ЗКУ, особистий сервітут є одним із видів сервітутів і передбачає належність права користування чужою земельною ділянкою конкретно визначеній особі для задоволення її потреб, які іншим чином не можуть бути задоволені.
    Відповідно до статті частини 2 статті 402 ЦКУ, частини 2 статті 100 ЗКУ, земельний сервітут може бути встановлений договором між особою, яка вимагає його встановлення, та власником (володільцем) земельної ділянки. Договір про встановлення земельного сервітуту відлягає державній реєстрації в порядку, встановленому для державної реєстрації прав на нерухоме майно.

15 січня 2019 року Господарський суд Харківської області виніс рішення**, яким задовольнив позовні вимоги підприємця: визнав спірне рішення незаконним та скасував його. Також на користь позивача з Ізюмської міської ради було стягнено не лише витрати по сплаті судового збору, а й витрати на надання правової допомоги.

**Громадський центр правосуддя на Харківщині розташований за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Музейна, 16а.  Він був створений для полегшення доступу людей до правосуддя, адміністративних та соціальних послуг, послуг з надання правової допомоги й альтернативного вирішення  спорів. Центр й надалі продовжує надавати допомогу у створені програми громадської просвіти та підвищені обізнаності громадян щодо прав, правової допомоги, функціонування судової системи та сектору юстиції.
Проект «Перший громадський центр правосуддя на Харківщині» впроваджується за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Програма «Нове правосуддя».

**Посилання на рішення суду в  Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/79191245

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×