facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Син отримав понад 114 тисяч батькової спадщини

Дата публікації: 31.12.2019

Батько Володимира, мешканця Харківщини, помер на тимчасово окупованій території. За життя старенький недоотримав пенсії у розмірі 114 тис 176 грн. Понад рік син не міг отримати успадковану за законом суму, оскільки територіальні обставини ускладнювали процедуру прийняття спадщини. Добитися перемоги через суд чоловіку допомогли у Чугуївському офісі Мережі правового розвитку.

Адвокат Офісу при Чугуївській правозахисній групі Антон Биченко під час консультації з’ясував, що батько Володимира помер 30 листопада 2018 року. У передбачений законом строк до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини син не звертався, оскільки прийняв її в порядку ч.3 ст. 1268 Цивільного кодексу України («Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку він не заявив про відмову від неї»).

Водночас складність ситуації полягала в тому, що Володимир не мав можливості отримати свідоцтво про право на спадщину в нотаріальній конторі, розташованій там, де помер тато – адже смерть настала на тимчасово окупованій території України. Відтак син не міг довести факт прийняття спадщини шляхом постійного проживання з померлим на момент його смерті.

  • Можливості іншим шляхом захистити своє право на спадщину за законом клієнт не мав, окрім як звернутися до суду, – коментує адвокат.

Тож Антон Биченко не лише надав чоловікові консультацію, а й та допоміг скласти позовну заяву.
Суд вирішив задовольнити позов пана Володимира про визнання його права власності в порядку спадкування. Таким чином, син отримав законний батьків спадок.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×