facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Три етапи допомоги: пенсіонерка оформила право власності на землю

Дата публікації: 29.09.2021

Автор: громадська організація «Скадовщина –  мій рідний край»

Уникнути паперової тяганини, зберегти сили та нерви – і нарешті стати власницею своєї землі вдалося пенсіонерці з Херсонщини завдяки допомозі співробітників Скадовського офісу Мережі правового розвитку. Юристи не лише роз’яснили жінці чіткий алгоритм дій, а й допомогли оформити документи та передати їх у відповідні інстанції.   

На фото: Сергій Кеба, юрист Скадовського офісу МПР.

Ганна Степанівна* зі Скадовського району мала земельну ділянку розміром у 1 гектар. Земля перебувала у її постійному користуванні з 1998 року. І лише цьогоріч жінка вирішила оформити ділянку у власність. Однак не знала, ні як це зробити, ні чи можливо це взагалі – увесь процес був для пенсіонерки «вищою математикою». Тому вона і звернулася по допомогу до юристів Офісу при громадській організації «Скадовщина –  мій рідний край».

Юрист Сергій Кеба пояснив Ганні Степанівні, що оформити власність на земельну ділянку можна. А також надав чіткий алгоритм дій і практичну допомогу.

На першому етапі оформлення юрист підготував заяву на дозвіл із розробки проекту із землеустрою для передачі земельної ділянки у приватну власність. У документі важливо було зазначити, що раніше земельну ділянку у приватну власність за певним цільовим призначенням жінка не отримувала.
До заяви додали завірену копію державного акту на право користування земельної ділянкою, копію паспорта та ідентифікаційного номера платника податків, а також викопіювання земельної ділянки, зроблене уповноваженої особою органу місцевого самоврядування.

Потім заяву пані Ганни винесли на розгляд сесії Скадовської міської ради, на якій депутати винесли позитивне рішення про надання дозволу на розробку проекту із землеустрою.

На другому етапі, коли рішення сесії набуло законної сили, ми допомогли заявниці підготувати до проектної організації заяву про виготовлення технічної документації щодо встановлення відновлення меж земельної ділянки згідно з Державним актом на право постійного користування землею. Проєктна організація видала витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку, – пояснює Сергій Кеба.

На завершальному третьому етапі проєктну документацію подали до Скадовської міської ради – вона має офіційно затвердити технічну документацію та передачу земельної ділянки.

Після відповідного рішення сесії Ганна Степанівна стане повноправною власницею свого гектару землі.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×