facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

У нове життя — зі «старими друзями»: юристи допомагають родині переселенців адаптуватися на новому місці

Дата публікації: 06.09.2023

До міста Дніпро Володимира та Ірину Доценків* вимусила переїхати повномасштабна війна. Вибратися з рідного Сєвєродонецька  змогли лише з другої спроби. Виїжджали через росію та країни Прибалтики. Але точно знали, що хотіли їхати саме до Дніпра: їм завжди подобалося це місто, та й від рідної Луганщини недалеко…

До війни Володимир працював слюсарем, Ірина доглядала дворічного сина і готувалася вдруге стати матір’ю. Та 24 лютого 2022-го все змінилося. Почалася повномасштабна війна. Розгублені Доценки вирішили переміщуватися до Дніпра, але не знали, куди і до кого там звертатися. Однак згадали, що колись в Сєверодонецьку їх підтримувала ГО «Суспільна служба правової допомоги».
Варто зазначити, що у квітні 2022 року організація релокувалася до міста Павлоград і зараз допомагає мешканцям громад Дніпропетровської області.

Олексій Кормілецький,
юрист ГО «Суспільна служба правової допомоги».
  • До війни кілька разів ми надавали цій молодій родині правову та іншу соціально важливу допомогу. Тому першим ділом Володимир та Ірина зателефонували в нашу організацію, щоб дізнатися, чи можемо ми допомогти цього разу, — ділиться юрист організації Олексій Кормілецький.

У «Суспільній службі правової допомоги» Доценкам підібрали оптимальний маршрут із Сєвєродонецька, допомогли знайти квартиру в оренду, а по приїзду — отримати  статус ВПО, завдяки чому сім’я отримала грошові виплати від держави.

  • Також перед родиною стояла проблема правового характеру, зокрема Доценки загубили свідоцтво про народження своєї дитини. Після наданих нами консультацій документ було відновлено, — пояснює юрист.

І додає, що сьогодні переселенці, нові мешканці Дніпра Володимир та Ірина хочуть і  надалі інтегруватися в життя приймаючої громади. Чоловік вирішив навчатися та отримати нову спеціальність, а жінка продовжує виховувати первістка і чекає на другого малюка.    

* Імена та прізвище змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×