facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Учасник бойових дій отримає законну матеріальну допомогу (інфографіка)

Дата публікації: 27.12.2016

Як повідомляє портал “Правовий простір”, житель Донецької області Олег Назаренко* нещодавно отримав посвідчення учасника бойових дій і хотів оформити одноразову допомогу у місцевому управлінні з питань соцзахисту населення (УПЗСН). Однак чоловік не був упевнений, чи має право на таку допомогу, не знав, як і які саме документи подавати у відомство.

Юристка Офісу при громадській організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу» Олена Солошенко роз’яснила Олегові, що він, дійсно, має право на такий вид допомоги і посприяла зі складенням заяви до УПЗСН.

Звернення до начальника УТЗСН містило прохання просили нарахувати грошову допомогу у зазначений термін. За своїм соціальним статусом Олег Назаренко є учасником бойових дій. Відповідно до ст. 9 Закону України «Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту». Згідно ст. 14 Закону України «Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту» та Рішення Конституційного суду України від 09 липня 2007 року за справою №6-рп (1-29/2007), має право щорічно до 5 травня отримувати щорічну разову допомогу у розмірі 3 мінімальних пенсій за віком.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.04.2015 №147 «Деякі питання виплати у 2015 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» установлено, що у 2015 році виплату разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» (далі – грошова допомога), здійснює Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних (далі – органи соціального захисту населення), які через відділення зв’язку або установи банків перераховують їх на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, які не є пенсіонерами, – за місцем їх проживання), у таких розмірах:

1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи – 2835 грн,

II групи – 2475 грн,

III групи – 2200 грн;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків – 875 грн;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 2835 грн;

4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 440 грн;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 160 грн.

Громадянам, які належать до кількох категорій осіб згідно з цими Законами, виплачується одна допомога – у більшому розмірі.

Разова грошова допомога не виплачується в разі смерті отримувача до 5 травня або набуття громадянином статусу згідно із статтями 6, 7, 9, 10, 11 Закону України «Про статус ветеранів війни,гарантії їх соціального захисту» та статтями 6-1, 6-2, 6-3, 6-4 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» після 5 травня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

І хоча до 5 травня Олег не отримав допомогу, юристка докладно пояснила його права щодо законних термінів нарахування коштів – всі ці моменти були відображені у заяві до УПЗСН.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Array ( [0] => https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2018/01/5.1.jpg )

Прикріплені файли

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×