Учасник АТО врятувався з окупації та поновлює документи
Дата публікації: 11.05.2023
Володимиру* пощастило виїхати з окупованої території України до Запоріжжя після повномасштабного вторгнення. Однак жодного зі своїх документів, що посвідчують особу, 39-річний чоловік взяти з собою через складні обставини на зміг…
Телефон теж довелося залишити, оскільки Володимир був учасником АТО, й інформація, що мітилася в телефоні, могла вартувати йому життя. Тому влітку 2022 року він звернувся по правову допомогу до ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу» з проханням допомогти відновити документи.
Порядок видачі паспортів замість утрачених або викрадених передбачений розділом VI Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого Наказом МВС від 13.04.2012 року №320 «Про затвердження порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України». Для цього людині слід звернутися до підрозділу Державної міграційної служби, центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або центру обслуговування громадян «Паспортний сервіс» за місцем реєстрації чи перебування, де на період виготовлення нового документа їй видадуть тимчасове посвідчення.
- Але без жодного документа це виявилося зробити складно, — пояснює юристка ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу» Тетяна Плясунова, яка допомогла Володимиру. — Ми проконсультували чоловіка і запропонували звернутися до мобільного оператора, щоб поновити сім-карту, що в свою чергу дало можливість поновити картку одного з українських банків. Зауважу, застосунком Дія, через який можна було ідентифікувати особу, клієнт раніше не користувався.
Відновивши картку мобільного оператора, Володимир зміг встановити застосунок Дія, а потім і звернутися до ЦНАПу, де йому видали тимчасове посвідчення. Далі на чоловіка чекає поновлення постійних документів, що посвідчують особу.
* Ім’я змінено з етичних міркувань.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.
Ім’я змінено з етичних міркувань.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.