facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Учасника бойових дій поновлять на посаді та виплатять майже 65 тисяч гривень за вимушений прогул

Дата публікації: 05.12.2019

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група

Чергова перемога юристів Чугуївського офісу Мережі правового розвитку: вони допомогли військовослужбовцю через суд довести, що керівництво частини звільнило його незаконно. Окрім цього, учаснику бойових дій за час вимушеного прогулу мають виплатити середній заробіток у сумі близько 65 тисяч гривень.

Військовослужбовець Андрій* звернувся до правників Офісу при Чугуївській правозахисній групі після того, як його звільнили з посади начальника складу пального та мастильних матеріалів військової частини. Адвокату Офісу Олексію Кремльову чоловік розповів, що внаслідок проведеного проведено службового розслідування на нього наклали дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення – але зробили це без достатніх на те підстав, з порушенням його права на захист та не в порядку, передбаченому чинним законодавством.
Андрій уточнив, що перевіряючі, дійсно, виявили декілька порушень, водночас виправив він їх  ще до завершення перевірки.
Військовослужбовець такі дії вважав порушенням своїх прав і був налаштований відстоювати їх.
Вивчивши ситуацію, адвокат дійшов висновку, що керівництво військової частини не тільки позбавило Андрія постійного місця роботи, а й заборгувало перед ним чималу суму – майже 65 тисяч гривень – за час вимушеного прогулу.

  • При призначенні та проведенні службового розслідування обов’язково повинні враховуватися найменші деталі: наявність підстав, із дотриманням чинного законодавства, із повагою та дотриманням прав та свобод людини, у порядку, передбаченому законодавством.
    У нашому ж випадку позивач усунув порушення вже у ході перевірки військової частини, отже службове розслідування не повинно було
    стати причиною звільнення.
    А за час вимушеного прогулу йому повинні обчислити заробітну плату згідно з постановою Кабінету міністрів України №100 від 08.02.1995, – коментує Олексій Кремльов.

На підставі всіх цих аргументів адвокат склав позов до Харківського окружного адміністративного суду.

Суд встановив, що під час перевірки військової частини позивач дійсно усунув порушення, отже на момент проведення службового розслідування його вже не існувало. При детальному розгляді справи суд дійшов висновку, що рішення про звільнення було прийнято без урахування всіх обставин і тому підлягає скасуванню.

Зрештою Харківський окружний адміністративний суд 21.10.2019 року прийняв рішення** задовольнити позов учасника бойових дій. Звільнення визнали незаконним і скасували пункт 3 наказу командира військової частини про виключення Андрія зі списків особового складу.  За рішенням суду чоловіка мають поновити на військовій службі на посаді начальника складу пального та мастильних матеріалів, а також стягнути з військової частини на його 64 тисячі 485 гривень 72 копійки за час вимушеного прогулу.

*Імя змінено з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/85085153

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×