facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Учасника бойових дій поновили на квартирному обліку

Дата публікації: 23.03.2020

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група

Правозахисники Чугуївського офісу Мережі правового розвитку в апеляційному суді відстояли право чоловіка перебувати на квартирному обліку. Людину з інвалідністю, учасника бойових дій, який роками чекав на поліпшення житлових умов, навіть не запросили на засідання виконкому сільради, де заочно просто «викреслили» з черги на гідне житло.

У 2018 році до Офісу при Чугуївській правозахисній групі звернувся мешканець Чугуївського району із проханням допомогти поновити його на квартирному обліку як такого, що потребує покращення житлових умов.
Чоловік уточнив, що є інвалідом ІІ групи, учасником бойових дій на території інших держав.

Під час консультації, яку надав адвокат Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов, клієнт розповів, що рішенням виконавчого комітету однієї з селищних рад Чугуївського району Харківської області, на підставі розгляду протоколу засідання житлової комісії, його вирішили зняти з квартирного обліку як такого, що користувався правом першочергового отримання житла у зв’язку з покращенням житлових умов.

Таке рішення чоловік вважав несправедливим, адже поліпшення умов проживання він чекав роками – а тепер його просто «викреслили» зі списків.  

Ознайомившись із матеріалами справи, адвокат з’ясував, що вищевказане рішення виконкому сільради протирічить Правилам обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов і надання їм житлових приміщень в Українській РСР та Житловому кодексу Української РСР, оскільки чоловіка навіть не запросили на комісію з розгляду його житлового питання.

Адвокат коментує:

  • Розглядаючи питання про виключення учасника бойових дій зі списків осіб, які потребують покращення житлових умов, житлова комісія селищної ради не запросила його на своє засідання, чим позбавила людину права надавати свої пояснення, наводити аргументи щодо доцільності залишення його на відповідному обліку, заявляти клопотання, надавати додаткові документи в обґрунтування своєї позиції.
    При цьому таке процесуальне порушення при розгляді питання було грубим з огляду на наступну практику Європейського суду з прав людини, яка в силу ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» є джерелом права в Україні.

Роман Лихачов від імені клієнта підготував позовну заяву до місцевого суду до виконавчого комітету селищної ради про визнання незаконним і скасування рішення та зобов’язання вчинити певні дії. Але 25 жовтня 2019 року Чугуївський міський суд Харківської області у задоволенні цих позовних вимог відмовив.

Однак, враховуючи той факт, що рішення було поспішним та необґрунтованим, правозахисник подав апеляційну скаргу до Харківського апеляційного суду.

Представляючи інтереси учасника бойових дій в апеляційному суді, адвокат пояснив, що рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню, адже є необґрунтованим, винесено з порушенням норм матеріального та процесуального права.

В результаті 25.02.2020 року Харківський апеляційний суд скасував рішення Чугуївського міського суду та виніс нове, яким задовольнив позовні вимоги чоловіка в повному обсязі.

  • На підставі рішення апеляційного суду черговість квартирного обліку клієнта буде відновлено, його включать до списку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, під тим же порядковим номером, який існував до моменту винесення рішення виконавчим комітетом сільради, – пояснює адвокат.


Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі судових рішень:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/86159918
http://reyestr.court.gov.ua/Review/87392322

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».


Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».


Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

На изображении может находиться: один или несколько человек, люди стоят и в помещении

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×