facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Уклав угоду про визнання винуватості – уникнув в’язниці

Дата публікації: 02.04.2019

Автор: Галина Єрема/ Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців України»

«Знайшов наркотики, вирішив залишити собі – але тепер сильно розкаююся». Так пояснював свої дії мешканець одного з сіл Чернівецької області. Поліція, яка викрила «знахідку», звинуватила молодого чоловіка у злочині. Уникнути в’язниці йому вдалося завдяки юристам Вижницького  Офісу Мережі правового розвитку, які порадили укласти угоду про визнання винуватості і захистили інтереси обвинуваченого в суді.

До Офісу при Чернівецькій обласній громадській організації Комітету виборців України 29-річний Андрій Прокопчук* звернувся з історією розкаяння. Розповів, що його звинувачують у вчиненні злочину, передбаченого ст.309 ч.1 Кримінального кодексу України (КК) – «незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту». Сам чоловік своєї вини не спростовував. За словами Андрія,  якось на березі річки він знайшов прозорий поліетиленовий пакет, в якому була суха речовина рослинного походження коричневого кольору. Чоловік одразу зрозумів, що всередині – канабіс: речовина рослинного походження із психотропними властивостями. Наркотики залишив «суто для себе» – божився, що не мав на меті ними торгувати. Але про його «знахідку» дізналася поліція, і ось тепер – обвинувачення.
Варто зазначити, що Андрій раніше не був судимим, боявся потрапити у в’язницю, клявся, що усвідомив свою вину і розкаюється у вчиненому, відтак просив допомогти йому.
Адвокат, юристка Валентина Ткач вислухала клієнта і надала йому вичерпну консультацію, порадивши укласти угоду про визнання винуватості. Також вона виступила захисником Андрія Прокопчука на досудовому слідстві та в суді. Юристка роз’яснила підозрюваному, що йому дає така угода про визнання винуватості.

Підписуючи таку угоду, підозрюваний вже знає, якою буде міра покарання (в даному випадку – покарання у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян). Угода обмежує право підозрюваного на оскарження вироку, який призначає суд, окрім випадку, якщо суд призначить покарання, суворіше, ніж узгоджене сторонами угоди, – розтлумачила Валентина Ткач.

Отже, Андрія обвинуватили у вчиненні злочину, передбаченого ст.309 ч.1 КК України, який згідно зі ст.12 КК України відноситься до категорії злочинів середньої тяжкості. Санкція ст.309 ч.1 КК України передбачає покарання у вигляді штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Угода була ініційована прокурором і укладена між прокурором та підозрюваним відповідно до п.2.ч.1 ст.468 Кримінального процесуального кодексу України.

В результаті суд затвердив угоду про визнання винуватості, ухваливши відносно Андрія Прокопчука  обвинувальний вирок та призначив йому узгоджену сторонами міру покарання у вигляді штрафу у 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×