facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Юристи допомогли знайти управу на недобросовісного продавця

Дата публікації: 19.01.2017

Лише в судовому порядку ошуканому жителю Прикарпаття вдалося повернути кошти, які він сплатив шахрайській організації нібито за придбання трактора у кредит.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, у червні 2016 року на одному із сайтів продажу автомобілів житель Прикарпаття пан Андрій* натрапив на вигідну пропозицію купівлі міні-трактора. Транспортний засіб ТОВ «Гарантія» пропонувало йому вдвічі дешевше, ніж у офіційних дилерів.

Прийшовши до офісу компанії, чоловік, не вагаючись, підписав договір фінансового лізингу та вніс завдаток у розмірі 15 тис грн. За цим документом клієнт мав через два дні отримати трактор, а потім виплатити решту суми, вказаної в договорі.

Однак, через два дні після оплати коштів бажаного трактора пан Андрій чомусь так і не отримав.

Зрозумівши, що організація шахрайським способом заволоділа його коштами, ошуканий чоловік, не гаючи часу, звернувся за правовою допомогою до юристів Івано-Франківського Офісу Мережі правового розвитку.

Детально вивчивши надані паном Андрієм документи, юрист Станіславської правозахисної групи Ярослав Васютин підготував позовну заяву про визнання договору фінансового лізингу недійсним та стягнення коштів, адже договір був укладений під впливом обману та із застосуванням нечесної підприємницької практики, що заборонена статтею 19 Закону України «Про захист прав споживачів».

Окрім цього, правник у позові зазначив, що угода, укладена паном Андрієм, містить безліч недоліків. Вона не посвідчена нотаріально, не містить конкретного визначення предмету договору, в ній не вказано, якого року випуску міні-трактор, який робочий об’єм його двигуна, відсутні також і відомості про продавця товару, його найменування та місцезнаходження, а також контакти сервісного центру, куди має звертатись споживач у випадку порушення якості, комплектності та інших умов продажу товару, не визначено конкретний порядок отримання предмета лізингу,повністю виключена відповідальність лізингодавця за невиконання обов’язків щодо передачі міні-трактора. Ярослав Васютин наголосив, що зазначені умови є обов’язковими, проте в самому договорі вони відсутні.

У жовтні 2016 року Богородчанський районний суд Івано-Франківської області позов пана Андрія задовольнив, визнав недійсним договір фінансового лізингу та стягнув з ТОВ «Гарантія» на користь чоловіка 15 тис грн., сплачених ним за договором.

Проте, товариство з таким рішенням не погодилось та оскаржило його до апеляційного суду.

Вже в січні 2017 року Апеляційний суд Івано-Франківської області своєю ухвалою апеляційну скаргу ТОВ «Гарантія» відхилив, а рішення районного суду залишив без змін.

Наразі в рамках даної справи подано заяву про видачу виконавчого листа для подальшого його пред’явлення до виконавчої служби.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×