facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Юристи викрили інтернет-шахрая з «поганою англійською»

Дата публікації: 29.03.2017

Жінка познайомилася з чоловіком через Інтернет та ледь не стала жертвою його шахрайських дій. Уникнути обману і не втратити гроші допоміг юрист Хмельницького Офісу Мережі правового розвитку та волонер Корпусу Миру США в Україні.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, до Офісу при громадській організації «Подільська правова ліга» звернулася жителька Хмельницького Оксана Подолян*. Розповіла, що познайомилася в Інтернеті з чоловіком, і той повідомив їй, що нібито проходить військову службу в Афганістані.

Інтернет-знайомий надіслав жінці через соціальні мережі такий собі «Антитерористичний сертифікат», в якому йшлося про те, що він виданий ООН з метою протидії тероризму. Цей «документ» мав підтвердити те, що чоловік дійсно відправив з Афганістану в Україну посилку з коштами, особистими речами та дуже важливим документом.

Проте, аби забрати посилку, Оксана повинна була перерахувати кошти в Африку. При цьому поштове відправлення нібито здійснювалося «міжнародною дипломатичною поштою ООН».

Жінку це насторожило – вона вирішила, що їй потрібна правова допомога.

Юрист Офісу Роман Рачок вивчив наданий пані Оксаною сертифікат і вирішив порадитися з волонтером Корпусу Миру США в Україні Річардом Шалу, з яким ГО «Подільська правова ліга» вже давно співпрацює – волонтер проходить службу у Хмельницькому.

Разом вони дійшли висновку, що жінка має справу з шахраєм.

Цікаво, що «сертифікат», написаний англійською, містив багато граматичних помилок. Це одразу помітив Річард. У США та країнах ЄС такий вид міжнародного шахрайства досить відомий. І громадяни цих держав набагато рідше стають жертвами подібних злочинів, – розповідає Роман Рачок.

Якби Оксана не звернулася за безоплатною допомогою до юристів, могла б стати жертвою інтернет-шахрая та позбутися понад 2000 гривень.

Юристи радять: у жодному разі не перераховуйте кошти незрозумілим особам, будьте обережні, коли знайомитеся в мережі!

Повідомляти правоохоронців про такі факти варто, проте про результати важко сказати. Шахрай, ймовірно, знаходиться в іншій країні, це ускладнює справу, – коментує юристка Офісу Анастасія Площинська. – Радимо поширювати інформацію про такий вид шахрайства в ЗМІ, в мережі Інтернет – щоб попередити інших потенційних жертв.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×