facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Юристка Слов’янського офісу Мережі навчила студента відстоювати свої права

Дата публікації: 17.03.2017

Для Агенції демократичного розвитку Донбасу справи з питань соціального захисту населення є найрозповсюдженішими. Наприклад, за минулий місяць 19 із 49 консультацій, наданих представниками Слов’янського офісу Мережі, були присвячені саме цій сфері.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, у лютому до Офісу звернувся студент Донбаської державної машинобудівної академії Євген Вирський*, який має статус сироти.

Хлопець розповів, що він кожного дня їздить на приміському автобусі зі Слов’янська до Краматорська на навчання. В день звернення до Офісу Євгену відмовили в проїзді, незважаючи на те, що в студента був із собою пільговий квиток.

Юристка Агенції демократичного розвитку Донбасу Лілія Олексенко одразу повідомила хлопцю, що дії перевізника однозначно незаконні, адже відповідно до пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України № 226 від 5 квітня 1994 року для дітей-сиріт, які навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах, передбачений єдиний квиток. В свою чергу, при пред’явленні єдиного квитка в касі автовокзалу пільговику видається відповідний проїзний документ. Більше того, за законом єдиний квиток надає не тільки право на безоплатний проїзд у громадському транспорті, але й право вільного входу до кінотеатрів, музеїв, спортивних споруд.

Тому вона порадила студенту в подібних ситуаціях не соромитись захищати свої права і апелювати до норм чинного законодавства.

Щоб якнайшвидше допомогти Євгену і відновити справедливість, правниця зателефонувала до адміністрації автовокзалів Слов’янська та Краматорська, де диспетчери, як один, відповіли, що не несуть відповідальності за дії водія і що касир, згідно з законом, перевірив єдиний квиток і продав студенту проїзний документ за пільговою ціною.

Оскільки співробітники автовокзалів розвели руками, Лілія Олексенко направила письмову скаргу щодо дій водія на ім’я перевізника і наразі очікує на відповідь.

Однак, не залежно від результату цієї справи, завдяки професійній консультації юристки Офісу хлопець тепер знає як захистити свої права в подібних випадках, аргументувавши свою позицію нормами законодавства.

* Імена змінено з етичних міркувань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×