facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Успадкувати гараж без необхідних документів можна лише через суд

Дата публікації: 20.04.2017

Мешканці Ковеля, люди пенсійного віку, отримують у спадок гаражі, але мають недостатньо документів для оформлення такої спадщини. Юристи Ковельського офісу Мережі правового розвитку допомагають спадкоємцям зібрати необхідні документи та оформити право власності на гараж через суд. Про типові справи розповіла юристка офісу Надія Клімук. Її поради стануть в нагоді правникам та клієнтам, які стикаються з подібними проблемами.

До Офісу Мережі Правового Розвитку при громадській організації «Центр зростання громад» дуже часто звертаються пенсіонери, мешканці Ковеля. Як повідомляє портал “Правовий простір”, люди отримують у спадок гаражі, проте не можуть оформити таку спадщину через брак документів.

Зазвичай у спадкоємців, відвідувачів Центру, є лише старий будівельний паспорт на забудову земельної ділянки, в якому є проект забудови індивідуального гаража. Але цього недостатньо для оформлення спадщини на гараж, – розповідає голова громадської організації “Центр зростання громад” Надія Клімук.

За словами юристки, спочатку співробітники Офісу направляють запит до відділу містобудування та архітектури міста для складання акту обстеження будівлі та висновку за підписом головного архітектора міста.

– У цих документах підтверджується факт забудови гаража, а також, чи дійсно будівля належала спадкодавцю, чи не має відхилень від проекту забудови, чи не збудований гараж незаконно, – роз’яснює Надія Клімук. – Також у відділі містобудування та архітектури міста надають архівну копію рішення Ковельської міськради про виділення спадкодавцю земельної ділянки та дозвіл на будівництво гаража.

Після отримання цих документів, юристи Центру направляють клієнтів до приватного бюро технічної інвентаризації (БТІ), щоб зробити техпаспорт на гараж. У ньому вказується інвентаризаційна оцінка, вартість будівлі, від якої сплачується судовий збір. Тому спадкоємцям вже не потрібно окремо робити оцінку майна, яка коштує недешево – від 500 до 800 гривень.

Після того, як спадкоємці приносять до Центру технічні документи на гараж, юристи складають заяву від клієнтів до нотаріуса про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом чи заповітом для отримання відмови від нотаріуса.

Отримавши відмову в нотаріуса, юристи складають позов до суду про визнання права власності в порядку спадкування на гараж.

Слід зауважити, що справи про спадкування гаражів набагато простіші, аніж справи про будинки, – зазначає Надія Клімук. – Потрібно менше документів та доказів, щоб прийняти у спадщину гараж. Адже зазвичай спадкоємці оформлюють його у спадок вже після того, як унаслідували всю спадщину: квартиру, дачну ділянку, грошові вклади тощо. Тобто, вже є заведена спадкова справа в нотаріуса, є свідоцтва про право на спадщину за законом чи заповітом, а інколи у відвідувачів Центру є вже і відмови від нотаріусів.

Правниця зазначає, що спадкові справи – улюблені справи юристів Офісу.

– Особливо приємно допомагати, коли рідні брати і сестри мирно, без злості та заздрості, підтримуючи один одного, оформляють спадщину разом, всюди ходять разом, реєструють, оплачують послуги по виробленню документів на спадкове нерухоме майно, будинок, землю тощо, – резюмує Надія Клімук.

Нагадаємо, раніше голова ГО “Центр зростання громад” розповідала, як діяти при оформенні у спадщину будинків без документів.

Презентація алгоритму дій, створена на основі порад Надії Клімук – тут.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×