facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Вчасна правова допомога – і борг у майже 3 тисячі визнано незаконним

Дата публікації: 16.02.2017

Як повідомляє портал “Правовий простір”, отримавши консультацію юристів Новоайдарського Офісу Мережі правового розвитку, житель Луганщини зміг захиститися від безпідставно нарахованої заборгованості.

До Офісу при Луганській обласній організації «Суспільна служба правової допомоги» Руслан Проценко* звернувся з проханням допомогти йому вирішити комунальне питання, зокрема роз’яснити, чи законно йому нарахували заборгованість за користування природнім газом. Пояснив: він щомісячно сплачує за фактично використаний природній газ, але співробітники газового господарства подали на Руслана позов до суду про стягнення з нього заборгованості. Водночас вони відмовляються надати пояснення та провести звірку.

Юристка Офісу Тетяна Ганьшина поспілкувалася з чоловіком і вивчила всі надані ним документи. З’ясувала, що пан Проценко, дійсно, щомісяця сплачує за користування послугою з газопостачання і має лише заборгованість за поточний місяць. Фактичні показники споживання газу зазначені в акті огляду лічильника на наявність пошкоджень, складали цей документ самі робітники газового господарства. Про своєчасну оплату та поточну заборгованість свідчать відповідні квитанції.

Газове господарство направило заяву до суду щодо видачі судового наказу про стягнення заборгованості із громадянина Проценка в сумі 2 тис 800 грн та судового збору в сумі 868 грн, – уточнює юристка. – Однак до заяви не було додано повідомлення про попередження щодо наявності заборгованості, та й сам Руслан підтвердив, що ніколи такого повідомлення не отримував.

Розглянувши всі обставини справи, Тетяна Ганьшина встановила факт безпідставної вимоги газового господарства сплатити заборгованість за користування природнім газом. Руслану Проценку вона допомогла скласти заяву про скасування судового наказу відповідно до ст.104, 106 ЦПК України.

За результатами розгляду заяви суд скасував судовий наказ, а газове господарство за результатами додаткової звірки, проведеної разом із паном Проценком, визнало відсутність заборгованості.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×