facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Вчителю фізики зарахували службу в армії до спеціального трудового стажу

Дата публікації: 07.10.2021

Автор: Подільський центр прав людини

Завдяки фаховій допомозі юристів Вінницького офісу Мережі правового розвитку вчитель фізики отримає одноразову грошову допомогу в розмірі 10 місячних пенсій. Не зважаючи на заперечення Пенсійного фонду, чоловік довів, що роки його служби в армії входять до спеціального педагогічного стажу.

Пан Василь із селища Літин Вінницької області звернувся до Офісу при громадській організації «Подільський центр прав людини» з проханням надати йому правову допомогу в пенсійному питанні.

У березні 2021 року Василь оформив пенсію за віком. Чоловік знав, що, відповідно до норм законодавства України, він як працівник освітньої сфери має право отримати одноразову виплату грошової допомоги у розмірі 10 місячних пенсій станом на день призначення пенсії за віком. Однак рішення місцевого відділення Пенсійного фонду України про нарахування відповідних виплат не отримав.

Чоловік вирішив відстоювати свої права і звернувся з відповідною заявою до управління Пенсійного фонду – але відомство офіційно відмовило Василю у задоволенні його заяви та нарахуванні відповідної грошової допомоги. Аргументували тим, що його страхового стажу за час роботи в педагогічній сфері недостатньої для такої виплати, оскільки йому не зараховано до спеціального стажу роки проходження військової служби.

Юрист, керівник Офісу Михайло Бардин, який взявся допомогти чоловіку, підготував позовну заяву до окружного адміністративного суду про визнання протиправними дій Пенсійного фонду.

На фото: Михайло Бардин, юрист, керівник Вінницького офісу МПР.

Розглянувши справу, суд встановив, що чоловік дійсно проходив строкову службу з листопада 1983 по листопад 1989 року. Про це свідчили записи у його трудовій книжці – на період служби Василя звільнили з посади вчителя фізики, а по завершенні строку служби він на цю саму посаду й повернувся.

У своєму рішенні* суд зазначив, що «…позивач на момент призову на строкову військову службу працював на посаді вчителя фізики – тобто на посаді, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років як працівнику освіти – і був звільнений з даної посади саме у зв`язку з призовом на військову службу». Тому суд погодився, що пан Василь дійсно має підстави для зарахування часу проходження військової служби до спеціального педагогічного стажу.

Отже, Пенсійний фонд, на переконання суддів, протиправно відмовив чоловіку у зарахуванні до його спеціального стажу, який дає право на пенсійне забезпечення відповідно до п. “е” ст. 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, періоду проходження військової служби. І, як наслідок, у виплаті грошової допомоги, передбаченої пунктом 7-1 розділу XV Прикінцеві положення Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”.

  • В результаті адміністративний суд ухвалив рішення зобов’язати управління Пенсійного фонду зарахувати пану Василю період його служби до спеціального стажу, нарахувати та виплатити грошову допомогу в розмірі 10-ти пенсій за віком станом на день призначення пенсії, – коментує юрист.

Так, знання своїх прав, вчасне звернення по безоплатну правову допомогу та професіоналізм правника Офісу допомогли пенсіонеру отримати кошти, які він заслужив багатьма роками педагогічної праці.

*Посилання на судове рішення: https://reyestr.court.gov.ua/Review/99384029

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×