facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Цивільна дружина загиблого воїна має шанси отримати одноразову допомогу на родину

Дата публікації: 11.03.2024

Ситуація, з якою мешканка Чернівецької області Світлана* звернулася до параюристки ГО «Асоціація громадських радників України» Наталії Горвасюк, була непростою. Жінка просила допомогти їй отримати одноразову допомогу на родину у звʼязку зі смертю загиблого військовослужбовця.

Світлана розповіла, що з чоловіком вони жити в цивільному шлюбі, офіційно одружені не були. Півтора року тому у них народилася спільна дитина. Також подружжя виховувало ще трьох дітей від першого шлюбу Світлани.
На такі самі виплати одночасно претендувала і колишня дружина загиблого чоловіка та його двоє неповнолітніх дітей від першого шлюбу. Світлана додала, що факт розлучення підтверджено  свідоцтвом про розірвання шлюбу та іншими документами.

Наталя Горвасюкгромадська радниця ГО «Асоціація громадських радників України».

Проблемою в цьому випадку був невизнаний факт сумісного проживання, – зазначає громадська радниця. – При цьому жінка розповіла нам, що зверталась до військової частини, де служив загиблий, та до місцевого адвоката. Але останній відмовив їй у допомозі, аргументуючи тим, що справа програшна.

Однак Наталя Горвасюк, вивчивши ситуацію, зробила висновок, що справа клієнтки не є безнадійною. Вона порадила їй встановити факт сумісного проживання через суд, щоб Світлана як мати спільної з загиблим батьком дитини теж могла претендувати на частку одноразової допомоги. Також громадська радниця розʼяснила, які документи потрібні для отримання безоплатних послуг адвоката та подання заяви до суду щодо вирішення проблеми невизнаного факту сумісного проживання.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×