facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Відновлення свідоцтва про народження: консультація і практична допомога (+посилання на он-лайн заявку)

Дата публікації: 29.10.2020

Автор: Марина Уханенко/ГО «Центр права»

Відновлення втрачених документів – певно, одне з найбільш затребуваних питань, з яким постійно звертаються до юристів Офісів Мережі правового розвитку (МПР). Одна лише безоплатна консультація фахівця та практична допомога дозволяють людині уникнути зайвих «мандрів» чиновницькими кабінетами, зберегти нерви і оперативно вирішити важливе питання. Успішна історія Офісу при громадській організації «Центр права» –  саме одна з таких.

Маргарита Вікторівна звернулася до Черкаського офісу МПР 10 жовтня  поточного року з проблемою втрати свідоцтва про народження. Жінка не знала, ні як його відновити, ні куди звернутися, ні які документи потрібні для цього.

Голова правління організації, юрист Петро Бурлаченко на лише роз’яснив клієнтці процедуру відновлення свідоцтва про народження, а й надав практичну допомогу.

Юрист зазначив, що Маргарита Вікторівна має звернутися до Черкаського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

Згідно з наказом Міністерства юстиції України «Правила державної реєстрації актів цивільного стану», якщо відновити свідоцтво потрібно дорослій людині, вона має подати до РАЦСу певні документи. Ось їх перелік:

  1. Заява про відновлення документа (її може подати як сама повнолітня людина, так і її батьки).
  2. Паспорти батьків, де є відмітка про дітей, або документ, який підтверджує факт батьківства.
  3. Свідоцтво про шлюб чи про його розірвання.
  4. Інші документи, які підтверджують близьку спорідненість.
  5. Квитанція про сплату держмита на повторну видачу.

Петро Бурлаченко також допоміг жінці скласти заяву, на підставі якої повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану. В результаті вже менше, ніж за два тижні, 21 жовтня, Маргарита Вікторівна отримала відновлений документ.  

Корисна порада. Подати заявку на відновлення документа можна і в електронному вигляді – за цим посиланням на ресурсі Мінюсту України «Он-лайн будинок юстиції».  Це – повністю автоматизована система, за допомоги якої громадянин отримує послугу  без контакту з представниками влади.
Дотримуючись інструкції, людина може отримати повторні документи про державну реєстрацію актів цивільного стану: свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть, зміну імені, відповідні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, а також здійснити державну реєстрацію громадської організації, зі статусом юридичної особи.

P.S.Будьте в курсікожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×