facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Виїзд дитини за кордон: чи потрібна згода батька?

Дата публікації: 31.01.2017

За загальним правилом, для виїзду дитини за кордон у супроводі одного з батьків необхідна нотаріально посвідчена згода другого. Тому безуспішні пошуки батька чи матері або їх небажання надати таку згоду можуть стати нездоланною перешкодою для подорожі. Офіси Мережі правового розвитку завжди готові проконсультувати з питань оформлення необхідних документів, щоб ваша дитина могла побачити світ.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, з подібною проблемою у січні до Сєвєродонецького офісу Мережі звернувся пан Микола Глущенко*. Він спільно проживає з Іриною Михайлець*, яка від попереднього шлюбу має 12-річного сина.

Нещодавно Ірина отримала від родичів, які проживають за кордоном, запрошення відвідати їх разом із сином.

Але виїхати за межі України без згоди батька пасинок Миколи не може. Де мешкає колишній чоловік жінці невідомо, так як він кілька років тому продав квартиру та поїхав з міста.

Юристконсульт НУО “Громадська платформа”Сергій Болдар роз’яснив пану Миколі, що в цьому випадку матері слід звернутися до суду з позовом про надання дозволу про виїзд дитини за кордон. Адже, відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 р. №57, таке рішення суду надасть дитині можливість виїхати без згоди батька.

Сергій Болдар проконсультував чоловіка зі складання позовної заяви та визначив перелік документів, які необхідно до неї додати. Правник також наголосив, що у випадку виникнення будь-яких питань пан Микола може зателефонувати або звернутися до Офісу особисто для одержання додаткової юридичної допомоги.

Нагадуємо, контакти офісів Мережі правового розвитку можна знайти тут.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×